FAQ – časté dotazy

 • Nemáme doma mikrovlnku. Daji se TheraPearl obklady ohřát ve vodní lázni?

  TheraPearl obklady je možné ohřívat ve vodní lázni.

  Pokyny k vodní lazni:

  Naplňte velký hrnec dostatečným objemem tekutiny, aby bylo možné ponořit obklad tak, aby se při tom nedotýkal hrnce. Přiveďte vodu k varu a odstavte hrnec od topného povrchu. Během zahřívání vody obklad neponořujte. Pomocí tupého nekovového nástroje obklad ponořte a vytáhněte jej z vody. Nenechávejte obklad při zahřívání bez dohledu.

  Ponořte obklad na níže uvedenou dobu. Pokud obklad nedosáhl požadovanou teplotu, ponořte jej znovu (do stejné vody) na další minutu.

  1 až 2 minuty

  Dávejte pozor, aby obklad nepřišel do kontaktu s hrncem či zdrojem tepla na delší dobu. Příliš dlouhý kontakt může vést k prasknutí obkladu. Před použitím vysušte obklad ručníkem. Před použitím vždy obklad zkontrolujte, jestli nevykazuje známky poškození či netěsností. V případě poškození jej zlikvidujte. Před aplikací vždy zkontrolujte teplotu obkladu a v případě potřeby jej nechte vychladit.

 • Z čeho jsou Lansinoh mOmma láhve a NaturalWaveTM savičky vyrobeny?

  Láhev, vrchní část a kryt jsou vyrobeny z polypropylenového (PP) plastu, který neobsahuje žádné chemikálie, bez iných přísad, stejně jako bez BPA a BPS. NaturalwaveTM savička je vyrobena ze 100% silikonu, který je také bez BPA a BPS.

 • Jsou Lansinoh® mOmma® láhve vyrobeny bez BPA a BPS?

  Ano, Lansinoh® mOmma® láhve jsou vyrobeny bez BPA a BPS a také NaturalWave™ savička je bez BPA a BPS. Láhve jsou vyrobeny z polypropylenového plastu, který je také bez chemikálií a bez přísad.

 • Co je BPA a BPS a proč bych si měl vybrat láhev, která je neobsahuje?

  Protože bezpečnost je pro Lansinoh nejvyšší prioritou, podnikli jsme aktivní kroky, abychom zajistili, že Lansinoh® mOmma® láhve a savičky jsou zcela bez BPA a BPS.

  BPA nebo bisfenol-A je chemikálie používaná především při výrobě polykarbonátových plastů a působí jako estrogenní “podvodník”, který je široce známý jako hormonální narúšač. Studie spojují BPA s rakovinou, depresí, diabetem typu 2, chorobami srdce a řadou dalších onemocnění. BPA může být obzvláště nebezpečný v těhotenství, dětství a u novorozenců- až natolik, že mnoho vlád po celém světě zakázalo BPA u výrobků jako jsou dětské láhve a u dalších produktů.

  BPS nebo bisfenol S je alternativou k BPA, kterou někteří výrobci používají jako plastifikátor, který nahrazuje BPA. BPS je také hormonální narúšač a je považován za stejně nebezpečný, avšak v současné době je to povolená chemikálie pro výrobu dětských lahví a podobných výrobků.

   

 • V čem je Lansinoh® mOmma® láhev odlišná od ostatních?

  Láhev Lansinoh® mOmma® je součástí nové řady Lansinoh pro odsávání- skladování- krmení, která umožňuje mamám odsávat, skladovat a krmit své dítě se stejnou láhví. Lansinoh láhev je kompatibilní s 3 odsávačkami mateřského mléka společnosti Lansinoh: dvojfázovou manuální odsávačkou, single elektrickou odsávačkou a 2v1 dvojitou elektrickou odsávačkou. Lansinoh láhev je také kompatibilní s NaturalWave™ savičkou, která byla speciálně navržena tak, aby pomohla matkám snadno střídat krmení z prsou a krmení pomocou lahví, s istotou, že se dítě bude chtít vrátit k prsu, když jsou spolu. Maminky mohou také používat láhev k uskladnení mateřského mléka. Širokohrdlé láhve se obzvláště snadno čistí. Jsou baleni s NaturalWave™ savičkou, která podporuje pohyb dítěte “vlnovitého tvaru” pro přirozený orální vývoj, což umožňuje bezproblémový přechod mezi prsou a lahví.

   

 • Co je to Systém vzduchové ventilace (AVS)?

  Systém Air Ventilation® snižuje přívod vzduchu, který snižuje množství plynu v brušku dítěte, a tým aj snižuje příznaky obvykle spojené s kolikou a neklidností.

 • Prodáváte náhradní víko pro mOmma® lžíce / vidličky?

  Víka a spodní části lžíc a vidliček nejsou navrženy tak, aby byly odděleny, a proto neprodáváme náhradní vrcholy pro lžíce / vidličky mOmma®.

 • Z jakýho plastu jsou vytvořeny vaše lžíce a vydličky?

  Jsou vyrobeny z polypropylenového plastu, který je bez chemických přísad a bez BPA. Láhve mOmma a lžíce žárovek jsou vyrobeny z polypropylenového základu, pokryté termoplastickým elastomerem.

 • Jídlo obarvilo můj/moji talíř/lžyčku/vydličku – jak to odstraním?

  Všechny výrobky mOmma jsou bezpečné pro myčky nádobí. Mohou být také omyty teplou mýdlovou vodou. Na výrobky mOmma nepoužívejte drsné chemikálie, protože by se mohly poškodit.

 • Kde mohu produkty mOmma®koupit?

  mOmma® produkty můžete koupit zde nebo v lekárně.

 • V jakých barvách jsou produkty mOmma® dostupny?

  mOmma® produkty jsou dostupny v oranžové a zelené barvě.

 • Jaké produkty mOmma® nabízíte?

  Produktová řada mOmma® zahrnuje nepřevržitelné lahvičky s nebo bez oboustranných madel pro snadné uchopení, stejně jako speciálně navržené lžíce, vydličky, termotalíře.

 • Pokud se můj produkt mOmma® jeví jako poškozený / slabý (kvůli výše uvedenému), mohu ho stále používat?

  Ne, zahoďte jej pri první známce poškození.

 • Jak mám produkty mOmma® skladovat?

  Uchovávejte je na suchém, zakrytém místě a nenechávejte na přímém slunečním světle nebo teplu, ani nechávejte v dezinfekčním prostředku (“sterilizační roztok”), protože by mohlo dojít k poškození. Neskladujte, nečistěte ani nenechte je v kontaktu s rozpouštědly nebo s drsnými chemikáliemi, protože by mohlo dojít k poškození.
 • Jsou mOmma® láhve bez BPA?

  Ano, láhve mOmma® jsou vyrobeny z polypropylenového plastu, který je bez chemických přísad a bez BPA.

 • Jak mám produkty mOmma vyčistit?

  Po každém použití důkladně umyjte všechny části výrobku mOmma® v teplé, mýdlové vodě a důkladně opláchněte. V myčke na nádobí POUZE v horní přihrádce.

  Nečistěte přípravek ani nedovolte, aby přicházel do styku s rozpouštědly nebo s drsnými chemikáliemi, protože by mohlo dojít k poškození.

 • Jak dlouho mám produkty nebo části mOmma® sterilizovat před prvním použitím?

  Části mOmma® by měly být před prvním použitím sterilizovány ve vroucí vodě po dobu 5 minut. Pokud používáte sterilizační systém, postupujte podle pokynů výrobce. Ujistěte se, že používáte odpovídající množství vody podle pokynů na parním sterilizátoru, abyste zajistili, že se díly nedostanou do přehřátí a / nebo tavení. Pokud varíte na varní desce, ujistěte se, že používáte dostatek vody, aby byly produkty ve vodě a nedotýkejte se dna ani boků pánve, protože to může způsobit roztavení nebo přehřátí.

 • Jaký typ inkoustu se používá na šálcích / lahvích mOmma?

  Inkoust používaný na šálcích / lahvích mOmma je potravinářské kvality.

 • Z čeho jsou Lansinoh mOmma láhve vyrobeny?

  Všechny láhve mOmma® jsou vyrobeny z polypropylenového plastu, který je bez chemických přísad a bez BPA.

 • Ako funguje Lansinoh HPA Lanolin?

  Popraskané bradavky jsou jedním z nejčastějších nepohodlí během kojení a jsou často důsledkem nesprávného přiložení dítěte k prsu. Je důležité zabývat se odstraněním základní příčiny bolesti, zatím co Lansinoh HPA® Lanolin poskytne rychlou úlevu. Klinicky se prokázalo, že urychluje hojení. Lansinoh HPA® Lanolin je tak čistý, že jej není třeba před kojením odstranit.

  Lansinoh® HPA® Lanolin poskytuje vlhké prostředí pro hojení ran. Rány se ve vlhkém prostředí uzdravují dvakrát rychleji než ty, které vyschnou na vzduchu. Vlhké hojení ran udržuje vlhkost, která je již přítomna v areolární pokožce tím, že na pokožce vytvoří bariéru. Vnitřní vlhkost, uchovaná v kůži, vrátí pokožku do normálního zdravého stavu a učiní ji spíše pružnou a měkkou, než křehkou a suchou. Když je prasklý tkáň dehydratován takovýmto způsobem zevnitř, může se hojit bez vzniku strupů nebo kůry.

   

 • Existují nějaké zdravotné podmínky, které by mohly ohrozit mé zdraví, pokud používám TheraPearl®?

  Therapearl® byl navržený lékařem aby byl bezpečný a terapeuticky účinný, ale existují  některé podmínky, které mohou zvyšovat riziko vzniku omrzlin. Poraďte se ze svým lékařem, pokud si myslíte, že se na Vás může vztahovat jedna z těchto možností. Lidé, kteří užívají betablokátory, které snižují průtok krve do kůže, jsou zvláště citlivý. K ohrožení patří také kuřáci, jedinci s diabetem, periferní neuropatii, ischemii lokálních končetin, arteriosklerózou, kopřivkou, hypertenzi, revmatoidní artritidou, paroxysmální studenou hemoglobinurii nebo Raynaudův jevem. Nízké procento tělesného tuku, které se nejčastěji vyskytuje u sportovců a starších lidí, také zvyšuje riziko omrzliny. Kromě toho by lidé, kteří trpí vyčerpáním, dehydratací nebo podvýživou nebo kteří konzumovali alkohol, měli být také opatrní při použití balíčků Therapearl® 3v1.

   

   

 • Co znamená značení “CE” na balení Lansinoh® THERAPEARL®?

  Značka CE na našem výrobku dokazuje, že balení Lansinoh® THERA PEARL® vyhovuje požadavkům Evropského hospodářského prostoru (EEA) pro náš typ zdravotnického zařízení. Tyto požadavky pokrývají oblasti, jako je řízení rizik, kontrola kvality a bezpečnost.

   

 • Mohu umístit Therapearl® 3v1 přímo na kůži bez fialového látkového obalu?

  Therapearl® lze umístit přímo na kůži, před aplikací ale zkontrolujte její teplotu.

   

 • Je třeba Lansinoh® HPA® Lanolin před kojením odstranit?

  Lansinoh® HPA® Lanolin není nutno před kojením odstranit protože obsahuje pouze 100% ultra čistého lanolinu. Čistí se pomocí exkluzivního procesu rafinace, aby se snížily environmentální nečistoty a alergické složky na hladiny pod alergenní prahovou hodnotou. Je 100% přírodní a hypoalergenní. Lansinoh® HPA® Lanolin nemá chuť ani vůni ani neobsahuje žádné konzervační látky.

 • Z jakýho typu plastu jsou LANSINOH Sáčky na uskladnění mateřského mléka vyrobeny?

  LANSINOH Sáčky na uskladnění mateřského mléka jsou vyrobeny z polyethylenu bezpečného pro potraviny. Konkrétně jsou vyrobeny z potravinářského LDPE (polyethylen s nízkou hustotou) a LLDPE (lineární polyetylén s nízkou hustotou). Jsou bez BPA a BPS.

   

 • Jsou LANSINOH Sáčky na uskladnění mateřského mléka víckrát použitelné?

  LANSINOH Sáčky na uskladnění mateřského mléka jsou určeny pouze k jednorázovému použití.

   

 • Jak mám své mléko rozmrazit, pokud je zmrazené v LANSINOH Sáčku na uskladnění mateřského mléka?

  Při rozmrazování Vašeho mléka je důležité zacházet s ním co nejopatrněji, aby se zachovaly všechny jeho cenné živiny. Pokud jsou sáčky uloženy rovnoměrně, k rozmrazování bude potřebný kratší čas. Mléko zmrazené v LANSINOH Sáčcích na uskladnení mateřského mléka může být rozmrazené v chladničce nebo při pokojové teplotě. Uzavřetý sáček můžete také umístit do misky s teplou vodou z vodovodu, ale nikdy nepoužívejte velmi horkou nebo vroucí vodu.

   

 • Jakou volbu nastavení nabízí Lansinoh® Single elektrická odsávačka?

  Lansinoh® Single elektrická odsávačka byla navržena tak, aby napodobovala přirozený sací vzor dítěte. Zahrnuje dvě fáze: “stimulační” a “odsávání”. Fáze “stimulační” nebo “let down” využívá rychlé a krátké sání k zahájení toku mléka, zatímco fáze “odsávání” maximalizuje tok mléka prostřednictvím delšího, hlubšího sání. V každé z obou fází mohou maminky také nastavit sací sílu, přičemž odsávačka nabízí výběr ze 6 různých úrovní sání.

   

 • Mohu ohřívat moje mléko v mikrovlnce, pokud je uskladněno v LANSINOH Sáčku na uskladnění mateřského mléka?

  Ne, mateřské mléko se nikdy nedoporučuje ohřívat v mikrovlnce, protože ničí jeho významné živiny a vitaminy. Navíc může vytvářet nebezpečné “horké body”, které by vaše dítě mohli popálit při krmení.

   

 • Jak mohu přepínat mezi fázemi “stimulace” a “odsávání”?

  Přepínat mezi dvěma fázemi můžete snadno pomocí tlačítka “fáze” (znázorněno dvěma kapkami). Odsávačka se po zapnutí automaticky spustí ve fázi “stimulační” a po 2 minutách se přesune na fázi “odsávání”. Pokud se chcete vrátit do fáze “stimulační” v libovolném okamžiku během odsávání nebo pokud se chcete posunout na fáze “odsávání” ještě před ukončením dvou minut stimulační fáze, stačí stisknout tlačítko “fáze”.

   

 • Mohu použít Lansinoh TheraPearl 3v1 i když jsem těhotná?

  Doporučujeme vám prekonzultovat s lékařem nebo s laktační sestrou, jestli je výrobek Lansinoh TheraPearl 3v1 vhodný pro vás a vaši specifickou situaci.

   

 • Jaké jsou výchozí nastavení při Lansinoh Single elektrické odsávačce?

  Fáze “stimulační” trvá dvě minuty, pokud se maminka nerozhodne před jej ukončením použít přepínací tlačítko “odsávání”. Pri každé fázi je výchozí sací síla na úrovni 1. Matka pak může zvýšit úroveň sání až na 6, podle její pohodlí.
 • Co mám dělat, když používám svoj Lansinoh TheraPearl 3v1, ale bolest stále nemizí?

  Pokud vaše příznaky přetrvávají, máte horečku nebo se necítíte dobře, nebo trpíte nesmírnou, dlhotrvajíci nebo chronickou bolestí, obraťte se na lékaře nebo na laktační sestru.

   

 • Existuje ideální nastavení sání při použití Lansinoh® Single elektrické odsávačky?

  Protože každá žena je jiná, neexistuje ideální nastavení, které by vyhovovalo všem maminkám. Doporučujeme vám, abyste pomocí tlačítek + a – zjistili nejpohodlnější a nejúčinnější nastavení sání v každé z těchto dvou fáz – “stimulační” a “odsávání”.

   

 • Jak mohu vědět, kdy je čas na likvidaci mého Lansinoh® THERALPEARL® 3v1 obkladu?

  Pokud je vaše balení propíchnuta, měli byste ji zlikvidovat.

 • Je možné mýt jednotlivé části Lansinoh Single elektrické odsávačky v myčce?

  Upozornění: Hadičky a bíly konektor by nikdy neměl být omýt nebo sterilizován.

  Všechny části odsávačky, okrem hadičiek a bíleho konektoru, lze bezpečne mýt v myčce. Avšak velmi doporučujeme jemné ruční mytí bílých ventilů a membrán, protože jsou citlivé a mohou ovlivnit výkon odsávačky kdyby se poškodili nebo roztrhali silným mycím prostředkem nebo tvrdými čisticími prostředky. Všechny díly, s výjimkou hadičiek, bíleho konektoru a prsních košíků, mohou být sterilizovány v sterilizačném sáčku v mikrovlnce podle pokynů výrobce sterilizátora.

   

 • Používala jsem Lansinoh® TheraPearl® 3v1 a perly se začali rozbíjet.

  Perly se začnou rozbíjet použiváním. Je to naprosto normální a váš Lansinoh TheraPearl® bude fungovat i poté, co se všechny perly rozpadnou.

   

 • Mohu použít náhradní díly jiné značky na Lansinoh® Single elektrickú odsávačku?

  Komponenty Lansinoh® Single elektrické odsávačky byly speciálně vyvinuty pro naše odsávačky, aby dosáhly nejvyšší úroveň kvality a efektivity. Nedoporučujeme používat náhradní díly z jiné odsávačky, protože by to mohlo mít vliv na její výkon. Použití náhradních dílů z jiné odsávačky by také znamenalo neplatnost záruky na vašu Lansinoh odsávačku.

   

 • Mohu použít můj Lansinoh® THERAPEARL® 3v1 obklad na prsa později pro mé dítě jako kousátko?

  Lansinoh® THERAPEARL® 3v1 obklad na prsa by neměl být používán jako lék na prořezávání zubů nebo jako kousátko.

 • Funguje Single elektrická odsávačka také jenom s bateriemi?

  Ano, můžete použít 6 AA baterií (nejsou součástí balení) pro napájení odsávačky nebo také síťový adaptér (součástí balení). Doporučujeme používat pouze alkalické baterie a nedoporučujeme používat nabíjecí baterie. Vyměňte všechny baterie současně, nemíchejte staré a nové baterie. Pokud jsou baterie v odsávačce, ale váš síťový adaptér je používán, k napájení odsávačka použije napájecí adaptér.

   

 • Musím nechat zmrazit můj Lansinoh TheraPearl 3v1 jen na 2 hodiny před zahájením studené terapie?

  Můžete nechat balení v mrazničce na neurčitú dobu, nebo ji jen krátkou dobu ochladit. Někteří naši zákazníci preferují spíše “chladný” než velmi studený obklad, proto si ukladají své balení TheraPearl do chladničky.

   

 • Mohu odsávat mléko přímo do Lansinoh® Sáčku na uskladnění mateřského mléka?

  Ano, Lansinoh Sáčky na uskladnění mateřského mléka jsou kompatibilní s Lansinoh Single elektrickou odsávačkou.

 • Je možné používat balení Lansinoh TheraPearl 3v1 na otevřené rány?

  Ne. Lansinoh TheraPearl 3v1 není určen pro použití na otevřených ranách.

 • Má Lansinoh® Single elektrická odsávačka uzavřený systém?

  Ano, všechny naše elektrické odsávačky mají uzavřený, hygienický systém. Použitím speciálně navržené membrány a uzávěru membrány je zaručeno, že odsávačka zabrání průchodu mléka do hadiček a do motoru. Tenhle fakt je důležitý z hlediska hygieny (kondenzace a / nebo mléko v hadičkách může způsobit růst a tvorbu plísní a bakterií) a z pohledu porozumění toho, jak důležitá je každá kapka vašeho mléka pro vás a vaše kojené dítě.

   

 • Jak mohu používat Therapearl® 3v1 při odsávaní?

  Vložte TheraPearl na 15 sek. do mikrovlnné trouby a následně obepněte obklad okolo košíku odsávačky a upevněte klipem.

   

 • Co když omylem omyjem hadičky – můžu je stále používát?

  Náš uzavřený systém znamená, že hadičky není nutné umýt, protože odsaté mléko nepřichází do styku s hadičkama. Pokud náhodně umyjete hadičku, můžete jí odpojit od uzávěru membrány a na několik minut spustit odsávačku, abyste zjistili, zda vzduch ze základny eliminuje sraženú páru, která může být uvnitř. Pokud zjistíte jakékoli zbývající orosení nebo jakoukoli plíseň, musíte se zbavit hadic a obrátit se na náš zákaznický servis, abyste získali nové hadičky.

   

 • Mohu usnout s obkladem Lansinoh TheraPearl 3v1 na mých prsou?

  Ne. Lansinoh TheraPearl 3v1 obkladová terapie by měla být používána pouze po dobu 20 minut při každém použití. S vyhřívaným nebo chlazeným obkladem se usínat nedoporučuje.

   

 • Jak zjistím, kdy mám přestat s odsáváním?

  Když se blížíte ke konci odsávání, vaše mléko  bude stříkat pomalejším proudem, nebo se zastaví a / nebo budete cítit, že vaše prsa jsou měkčí a méně plná. Prsa nikdy nejsou skutečně “prázdná”, ale díky těmto znakem bude zřejmé, že vaše tělo vydalo tolik mléka, kolik mohlo během tohoto konkrétního odsávání a proto můžete přestat odsávat.

   

 • Mohu použít Lansinoh TheraPearl 3v1 na jiné účely, když jsem skončila s kojením?

  Ano, můžete použít Lansinoh TheraPearl 3v1 jako studenou/horkou terapii pro jakékoli jiné bolesti. Lansinoh TheraPearl 3v1 by neměl být používán jako ultmovač bolestí při prořezávání zoubků. Doporučujeme nepoužívat u kojenců, děti nesmí žužlat balení. Používejte pouze pod dohledem dospělého.

   

 • Jaká je záruční doba na Lansinoh® Single elektrickú odsávačku?

  Záruční doba na Lansinoh® Single elektrickú odsávačku je dva roky od data původního nákupu nebo příjmu. Pokud během tohoto období narazíte na nějaké problémy, obraťte se na našu adresu info@lansinoh.cz, nebo na číslo +421 917 901 111 a pomůžeme vám s řešením problémů a poskytneme náhradní díly.

   

 • Co mám dělat, když se mi zdá, že mikrovlnná trouba neohřívá obklad Lansinoh® THERAPEARL® 3v1 rovnoměrně?

  Dokonce i mikrovlnné trouby se stejnou silou často zahřívají jinak a někdy nerovnoměrně. Vždy doporučujeme, abyste si před vyjmutím TheraPearl z mikrovlnné trouby otestovali jeho teplotu a pokud se zdá, že je nerovnoměrně zahřát, trochu ho protřepejte a nechte perly smíchat.

   

 • Kde mohu získat náhradní díly?

  Náhradní díly pro kteroukoli z Lansinoh® odsávaček můžete koupit zde.

 • Mohou se Lansinoh® mOmma® láhve a savičky mýt v myčce?

  Lansinoh mOmma láhve se mohou mýt v myčce v horní části, pro delší životnost savičky, doporučujeme její jemné mytí rukou.

 • Jsou dostupné v různých velikostech nebo barvách?

  Ne, různe velikosti nejsou dostupné. Máte zájem o vložky, které jsou dostupni v různých velikostech? Považujeme zpětnou vazbu od našich zákazníků za nejcennější informace, které můžeme kdy obdržet, a proto rád předám vaše návrhy našemu vývojářskému týmu.

   

 • Jsou vyrobeny z plastu?

  Zadná část vložky je z tkaniny, která obsahuje tenkou vrstvu laminátu. Aby se jednorazové vložky udržaly v suchu, je nutno použít tuto velmi tenkú vrstvu laminátu; v opačném případě by unikající mléko nasáklo do zadní části vložkya proteklo by ven.

   

 • Jaké materiály jsou použité na výrobu Pumpičky na formování bradavek?

  Kloboučky, které přichází do styku s prsy, jsou vyrobeny z polypropylenu, fialová banka je vyrobena z přírodního kaučuku.

   

 • Co je to Therapearl® 3v1 obklad na prsa?

  Therapearl® 3v1 je netoxický horký nebo studený znovu použitelný obklad, který může  být použit k zmírnění bolesti při otoku, bolestivém nalití prsů, ucpaném mlékovodu nebo mastitide. Může být také použit s odsávačkou, pro lepší spustění mléka a aby podpořil rychlejší tok mléka.

   

 • Mohu použít Lansinoh® THERAPEARL® 3v1 obklad na prsa a HPA® LANOLIN současně?

  Neexistuje žádný důvod, proč byste nemohli společně užívat HPA® LANOLIN a Lansinoh® THERAPEARL® 3v1 THREAPY. Pokud se dostanete lanolinu na vaše balení Lansinoh® THERA ° PEARL® 3v1, je možné je snadno očistit. Pokyny k čištění naleznete ve FAQs (častých dotazech).

   

 • Jak se obklad Therapearl® 3v1 liší od ostatních produktů?

  Therapearl® 3v1 obklad na prsa je jediný produkt, který má tři použití v jednom. Může být použit jako studená terapie k léčbě / zmírnění bolesti při nadměrném nalití prsů, jako horká terapie, která pomáhá zmírnit bolesti při mastitide a ucpaných mlékovodech, stejně jako horká/teplá pomůcka na odsávačku ke snížení doby strávené odsáváním.

 • Proč teplý obklad Lansinoh THERAPEARL® 3v1 pomáhá při spuštení mléka?

  Studie ukazují, že teplý prsa napomáhají v spuštení a uvolnění mateřského mléka lépe než studené prsa. Zahříváním Lansinoh THERAPEARL® a jeho použitím kolem odsávačky se mléko lépe uvolní.

  Zdroj: Efekt teplých prsů na odsávání mateřského mléka, JHL, 27 (4) 331-338, Kent et al.

   

 • Jak mohu připevnit Therapearl® 3v1 obklad na prsa okolo košíka odsávačky?

  Když použiváte fialový obal TheraPearl, můžete na něm odepnout elastický pás, obtočit ho kolem košíka odsávačky a poté zase elastický pás zapnout. Chcete-li ho odstranit, jemně ho rozepnete tím, že položíte prsty po stranách a lehce ho odtáhnete.

 • Co je to ucpaný mlékovod a jak může Lansinoh THERAPEARL® 3v1 obklad na prsa pomoci?

  Ucpaný mlékovod je oblast, kde je průtok mléka zablokován. Důvodem může být zablokován pór na bradavke  (často nazývaný mléčný blistr) nebo může vyskytnout jako překážka dále v mléčných kanálech. Ucpané mlékovody se obvykle objeví postupně a postihuje pouze jedno prso.

  Maminka si obvykle všimne zatvrdlou boule nebo klínovité zduření v blízkosti uspacného mlékovodu, která se může zdat jemná, horká, opuchnutá nebo může být zarudlá. Příležitostně si maminka všimne lokální citlivost nebo bolest, aniž by byla zřejmá boule nebo oblast oparu. Umístění ucpatého mlékovodu se může posouvat.

  Při ucpaném mlékovode budete obvykle pociťovat více bolesti před kojením a méně citlivé bude místo kde je zatvrdlina po kojení. Oblast, kde se nachází ucpaný mlékovod se po kojení může zdát méně hrudkovitá a taky menší. Kojení z postižené strany může být bolestivé, zvláště při počátočném spuštení mléka.

  Při ucpaných mlékovodech nejsou obvykle žádné systematické příznaky, ale může být doprovázen nízkou horečkou (méně než 38,5 ° C).

  Ucpaný mlékovod může také způsobit, že:

  • Zásoba mléka a objem mléka při odsávání z postižených prsou může dočasně klesnout. Je to normální a častější kojení/odsávání obvykle pomůže dát věci zpátky do normálu v krátkém čase.
  • Občas maminka může odsát “šňůru” nebo zrnka zhuštěného mléka nebo “tukové” mléko.

  Po tom jak se ucpaný mlékovod nebo mastitida vyřeší, je běžné, že oblast zůstane zarudlá nebo že mamince zůstane pocit zanícení asi týden nebo víc po vyléčení.

  Ucpaný mlékovod může být způsoben:

  • Nadměrném nalitím prsů nebo nedostatečném vypřázněním prsů (kvůli problémům s přisáváním, z důvodů neúčinného sání, jazykové uzdičce nebo jiným anatomickým změnám, bolesti bradavek, ospalé nebo rozptýlené dítě, nadměrné zásobě mléka, spěchané krmení, omezování doby sání dítěte, použití formovače na bradavky, dvojčata nebo vyšší dopyt po mléku, zablokované póry bradavek atd.).
  • Nesprávné / vynechané krmení (kvůli bolesti bradavek, prořezávání zubů, nadměrném užívání dudlíku, když je maminka zaneprázdněná, návrat do práce, dítě najednou spí delší dobu, plánování, náhlé odstavení a pod.).
  • Tlakem na ucpaný mlékovod (od prstů, těsná podprsenka nebo oděv, spánek na břiše, taška na plenky atd.).
  • Zánět (z poranění, bakteriální / kvasinková infekce nebo alergie).
  • Stresová anémie, oslabená imunita

  Společné doporučení pro léčbu ucpaného mlékovodu jsou teplo (s teplým/horkým obkladem), masáž, odpočinek a vyprázdnění prsu (kojením nebo odsáváním) a někdy vyžaduje taky antibiotika, pokud se příznaky nezlepší během 12-24 hodin nebo pokud je matka akutně nemocná. Obklad na prsa Therapearl® 3v1 může být použit jako teplý/horký přímo na prsa před a po kojení a mezi krmením nebo odsáváním pro úlevu od bolesti a záněty.

 • Pasuje Therapearl® 3v1 obklad na prsa na všechny velikosti prsních košíku odsávaček (manuálních a eletrických)?

  Vzhledem k elastickému pásku na krytu by terapie Therapearl® 3v1 měl být použitelný u všech manuálních a elektrických prsních odsávaček.

   

 • Co je to mastitida a jak může Lansinoh THERAPEARL® 3v1 obklad na prsa pomoci?

  Mastitida je zánět prsu, který může být způsoben ucpání, infekcí a/nebo alergií. Mastitida se nejčastěji vyskytuje při kojení v prvních 2-3 týdnech po porodu, ale může se vyskytnout v jakémkoli stadiu kojení nebo laktace. Mastitida se může objevit náhle a obvykle postihuje pouze jedno prso.

  Všeoběcná doporučení pro léčbu mastitidy jsou teplo (s teplým/horkým obkladem), masáž, odpočinek a dostatečné vyprázdnění prsu (kojením nebo odsáváním) a někdy vyžaduje antibiotika, pokud se příznaky nezlepší během 12-24 hodin nebo pokud je maminka akutně nemocná.

  Lansinoh THERAPEARL® 3v1 obklad na prsa lze použít jako teplý/horký obklad přímo na prsa před a po ošetření a mezi krmením nebo odsáváním pro úlevu od bolesti a záněty. Více informací o mastitidě naleznete v našich článcích.

   

 • Mohu použít Therapearl® 3v1 terapii na prsa, jestliže jsou mé bradavky podrážděné a bolavé?

  Therapearl® 3v1 obklad na prsa není určen pro použití pro zklidnění bolesti nebo na podrážděné bradavky kvůli díře, která je uprostřed. Lansinoh nabízí svůj HPA® Lanolin k ošetření a zklidnění bolavých a poškozených bradavek.

   

 • Proč mamky mívají nadměrně nalité prsa?

  Okolo třetího dne od porodu, prsa mohou ztězknout a nadměrne se nalít (nalití prsů); naštěstí, je tenhle stav jenom dočasný. Časté kojení během tohoto období je nejlepším způsobem, jak zmírnit nalití, i když to může být někdy náročné, najmä když má vaše dítě potíže se správným přisatím. Snažte se tomu předejít například i s naším asistentem správného přisátí Latch Assist, který vám může pomoci v případě potřeby vaši bradavku vytáhnout.

   

 • Měla bych zahřívat Therapearl® 3v1 obklad na prsa s obalem?

  Ano, výrobek je navržen tak, aby byl zahříván uvnitř obalu, ale vždy se ujistěte, že před aplikací na kůži otestujete teplotu vašeho obalu!

   

 • Mohu prát obal z Therapearl® 3v1 obklad na prsa?

  Ano, můžete obal TheraPearl 3v1 prát a sušit spolu s obyčejným prádlem.

 • Pokud se můj produkt mOmma® jeví jako poškozený / slabý (kvůli výše uvedenému), mohu ho stále používat?

  Ne, zahoďte jej pri první známce poškození..

 • Kde mohu produkty mOmma®koupit?

  mOmma® produkty můžete koupit zde nebo v lekarně.

 • Co je to nalití prsů a jak může Lansinoh THERAPEARL® 3v1 obklad na prsa pomoci?

  V počátečních stádiích kojení není neobvyklé, že se objeví otok, když se vaše prsa nalívají mlékem, nazývá se to nalití prsů. Lansinoh THERAPEARL® 3v1 obklad na prsa může být použit jako studená terapie, která pomáhá bolestivé nalití prsů léčit .

   

 • Jak mám produkty mOmma® skladovat?

  Uchovávejte je na suchém, zakrytém místě a nenechávejte na přímém slunečním světle nebo teplu, ani nechávejte v dezinfekčním prostředku (“sterilizační roztok”), protože by mohlo dojít k poškození. Neskladujte, nečistěte ani nenechte je v kontaktu s rozpouštědly nebo s drsnými chemikáliemi, protože by mohlo dojít k poškození.

 • V jakých barvách jsou produkty mOmma® dostupny?

  mOmma® produkty jsou dostupny v oranžové a zelené barvě.

 • Jak mám čistit / vypláchnout mOmma® lžičku/vidličku ?

  Po každém použití důkladně umyjte všechny části výrobku mOmma® v teplé, mýdlové vodě a důkladně opláchněte. Mýte v myčce pouze v horním roštu.

  Nečistěte přípravek ani nedovolte, aby přicházel do styku s rozpouštědly nebo s drsnými chemikáliemi, protože by mohlo dojít k jeho poškození.

   

 • Co se stane, když zahřejem Lansinoh® THERAPEARL® 3v1 obklad na prsa příliš dlouho?

  Přehřátí nebo prodloužená aplikace může způsobit zranění. Zahřívání po navrhovaném čase může také poškodit Lansinoh® THERAPEARL® 3v1 obklad na prsa. Je normální, že se balení po doporučenom zahřátí trochu roztáhne. Pokud náhodou zahříváte LANSINOH® THERAPEARL® 3v1 nad doporučenou dobu a vidíte, že se nafoukne jako balón, okamžitě vypněte mikrovlnnou troubu. Počkejte, až se balení ochladí, a poté opatrně zlikvidujte vaše balení. Pokud máte pochybnosti nebo pokud vaše balení vykazuje nějaké známky deformace, zlikvidujte ho – balení, které bylo přehřáté, by se nikdy nemělo opakovaně používat.

   

 • Jak dlouho mám produkty nebo části mOmma® sterilizovat před prvním použitím?

  Části mOmma® by měly být před prvním použitím sterilizovány ve vroucí vodě po dobu 5 minut. Pokud používáte sterilizační systém, postupujte podle pokynů výrobce. Ujistěte se, že používáte odpovídající množství vody podle pokynů na parním sterilizátoru, abyste zajistili, že se díly nedostanou do přehřátí a / nebo tavení. Pokud varíte na varní desce, ujistěte se, že používáte dostatek vody, aby byly produkty ve vodě a nedotýkejte se dna ani boků pánve, protože to může způsobit roztavení nebo přehřátí.

 • Mohu zobrat Lansinoh® THERAPEARL® 3v1 obklad na prsa přímo z mrazničky a ohřát ho v mikrovlnce?

  Lansinoh® THERAPEARL® 3v1 obklad na prsa může jít přímo z mrazničky a být ohřívána v mikrovlnné troubě, avšak buďte velmi opatrní, aby se vaše balení nepřehřálo. Před aplikací otestujte teplotu obalu, protože přehřátí může způsobit poranění nebo může Lansinoh THERAPEARL® 3v1 obkladn na prsa poškodit.

   

 • Rukojeť jemné lžíce / vidličky mOmma® je pro mě příliš malá, abych mohla mé dítě nakrmit.

  Ochranní obal jemné lžíci a vidličky mOmma® funguje také jako rozšiřitelná rukojeť.

  Umístěte obal na konec kulaté rukojeti měkké lžíce / vidličky mOmma® a zajistěte jej na místě. Nyní máte rukojeť, pro snadnější krmení dítěte

 • Jak dlouho zůstane Lansinoh® THERAPEARL® 3v1 obklad na prsa horký nebo studený?

  Obklad Lansinoh THERAPEARL® 3v1 by měl být používán pouze po dobu 20 minut najednou. Pokud ho plánujete znovu použít, ujistěte se, že pauza mezi jednotlivými použití trvá 20 minut. Pokud si nejste jisti, co vám bude nejlépe vyhovovat, obraťte se na svého zdravotního odborníka.

   

 • Jak mohu vyčistit Lansinoh® THERAPEARL® 3v1 obklad na prsa?

  Čištění LANSINOH® THERAPEARL® 3v1 se může provést jemným mýdlem, alkoholem nebo pracím prostředkem a nechat odstát na 1 minutu.

   

 • Mohu použít Lansinoh® THERAPEARL® 3v1 obklad na prsa když právě kojím mé dítě?

  Bylo by obtížné používat Lansinoh® THERAPEARL® 3v1 obklad na prsa, během toho jak se vaše dítě kojí, protože by omezilo jeho přístup k správnému přisátí. Doporučujeme používat Lansinoh® THERAPEARL® 3v1 obklad na prsa před a/nebo po kojení nebo s odsávačkou, abyste jsi pomohli se spuštením mléka.

 • Je Lansinoh® THERAPEARL® 3v1 obklad na prsa znovu použitelný?

  Balíky Lansinoh® THERAPEARL® jsou opět použitelné a vaše balení bude trvat déle, pokud s ním zacházite opatrně. Dlhsí přehřátí nad navrhovaný čas může poškodit Lansinoh® THERAPEARL® 3v1 obklad na prsa.

   

 • Is Lansinoh® THERA°PEARL® 3-in-1 BREAST THERAPY BPA and Phthalate-Free?

  Lansinoh® THERA°PEARL® 3-in-1 BREAST THERAPY is BPA and Phthalate-Free.

 • Obsahuje Lansinoh® THERAPEARL® 3v1 obklad na prsa latex?

  Lansinoh® THERAPEARL® 3v1 obklad na prsa NEOBSAHUJE latex.

 • Na mém prsu jsem měla gel, když jsem šla kojit mé dítě, co to může být?

  Důvodem, proč jsou Lansinoh jednorazové vložky do podprsenky tak vysoce absorbční je jemný prášek, který se nachádzí uvnitř struktury vložky, který je superabsorpčním polymerem (SAP). Když se mléko spustí a začne proudit do vložky, prášek se změní na gel, co je mechanismus, díky kterému zůstanete v suchu. Pokud jste si všimli gelu na prsou, pravděpodobně to znamená, že gel unikl z vložky na kůži buď proto, že vložka byla roztrhaná nebo se roztrhla před tím, než jste ji použili, nebo protože vložka byla příliš nasáklá mlékem. K tomuto by mohlo dojít po obzvláště silném spuštení mléka nebo po nošení vložek na mnoho hodin. Jednou z možností je častěji měnit vaši vložku, pokud si myslíte, že tohle může být tá příčina. Vzhledem k tomu, že naše vložky jsou tak nasákavé, nemusí se vám zdát, že vám uniká mnoho mléka, ale tohle je také někdy důvod unikajícího gelu.

  Nebo, mohlo dojít k tomu, že vložka byla roztrhaná nebo lehce roztrhaná a polymerový gel se mohl dostat na vaši kůži. (Pokud tomu tak je, můžeme nabídnout vrácení peněz, ale nejdříve prozkoumejte další možnosti.)

   

   

 • Jsou perly uvnitř Lansinoh® THERAPEARL® 3v1 obkladu na prsa netoxické? Z Čeho jsou vyrobeny?

  Perly v Lansinoh® THERAPEARL® 3v1 obklad na prsa nejsou toxické a jsou vyrobeny z superabsorpčního polymeru.

 • Proč jsou vaše vložky tak nasákavé?

  Účinnost Lansinoh® ultra tenkých JEDNORÁZOVÝCH VLOŽEK spočíva v jejich konstrukčním procese a v materiáloch použitých na jejich výrobu. Díky unikátnímu procesu využívajícímu teplo a vzduch se papírová buničina převádí na “načechranou buničinu”, která se pak kombinuje so superabsorpčním polymerem ve formě prášku. Tato směs je vložena mezi vrstvy papírové tkáně. Netkaná textilie se pak umístí přes tkaninu tak, aby zabezpečovala suchou podšívku. Tato podšívka odvádí mléko a vlhkost od pokožky do jádra vložky, kde je absorbována superabsorpčním polymerem, který se změní na gel. Vrstvy tkáně obklopující polymer také zajišťují, že vlhkost je uzamčena uvnitř jádra papírové buničiny a polymeru. Tenhle jedinečný proces udrží matku i její oděv v suchu.

   

   

 • Proč jsou Lansinoh® Jednorázové vložky do podprsenky tak velké?

  Tvar našich vložek umožňuje celé pokrytí pro dosažení maximálnej diskrétnosti pod oblečením. Keďže je super absorbční polymer rozložen po celém povrchu vložky, velikost vložky umožňuje ješte větší absorpci.

   

 • Jsou Lansinoh® Jednorázové vložky do podprsenky recyklovatelné?

  Ačkoli některé části vložky jsou recyklovatelné, neporušená vložka jako celek není recyklovatelná.

   

 • Proč individuálně balíte každou prsní vložku? Není to znečišťování životního prostředí?

  Každou prsní vložku jednotlivě zabalíme proto, že tak zůstanou čisté. Umožňí vám to dát si je do tašky bez obav, že nebudou hygienické, když je používáte.

   

 • Moje prsní vložka se v podprsence roluje, nosím ji špatně?

  Pokud sa vaše prsní vložka roluje, doporučujeme vám použít dva lepící pásky na zadní strane, které udržují vložku na místě. Můžete také prsní vložku úplně vyjmout předtým, než rozepnete a ohnete svou podprsenku směrem dolů, což ale může někdy způsobit, že se vložka bude rolovat dovnitř.

   

 • Můžu s vložkou do podprsenky spát?

  Ano, hodně maminek po osobní zkušenosti potvrdzuje, že vložky značky Lansinoh jsou velmi savé,  proto se jim osvědčili i během noci. Pokud však vložka během noci velmi nasákne, doporučuje sa ji vyměnit.

 • Moje dítě žužlalo vložku a gel vyšel ven – co mám dělat?

  Materiál, který se používá k absorpci mléka, je vysoce absorbující polymer (SAP). Je to podobné jako u dětských plen, kde je SAP na začátku jako prášek a jakmile se spojí s mlékem, změní se na gel. SAP je netoxický, ovšem není samozřejmě určen k požití. Pokud si myslíte, že existuje možnost, že vaše dítě ve skutečnosti spolklo nějaký polymer, kontaktujte svého lékaře a/nebo vaše místní toxikologické centrum.

   

 • Jaká je záruční doba na Lansinoh® 2v1 Dvojitú elektrickú odsávačku s taškou?

  Záruční doba na Lansinoh® 2v1 Dvojitú elektrickú odsávačku je dva roky od data původního nákupu nebo příjmu. Pokud během tohoto období narazíte na nějaké problémy, obraťte se na našu adresu info@lansinoh.cz, nebo na číslo +421 917 901 111 a pomůžeme vám s řešením problémů a poskytneme náhradní díly.

   

 • Jak zjistím, kdy mám přestat s odsáváním?

  Když se blížíte ke konci odsávání, vaše mléko  bude stříkat pomalejším proudem, nebo se zastaví a / nebo budete cítit, že vaše prsa jsou měkčí a méně plná. Prsa nikdy nejsou skutečně “prázdná”, ale díky těmto znakem bude zřejmé, že vaše tělo vydalo tolik mléka, kolik mohlo během tohoto konkrétního odsávání a proto můžete přestat odsávat.

 • Co když omylem omyjem hadičky – můžu je stále používát?

  Náš uzavřený systém znamená, že hadičky není nutné umýt, protože odsaté mléko nepřichází do styku s hadičkama. Pokud náhodně umyjete hadičku, můžete jí odpojit od uzávěru membrány a na několik minut spustit odsávačku, abyste zjistili, zda vzduch ze základny eliminuje sraženú páru, která může být uvnitř. Pokud zjistíte jakékoli zbývající orosení nebo jakoukoli plíseň, musíte se zbavit hadic a obrátit se na náš zákaznický servis, abyste získali nové hadičky.

 • Má Lansinoh® 2v1 Dvojitá elektrická odsávačka uzavřený systém?

  Ano, všechny naše elektrické odsávačky mají uzavřený, hygienický systém. Použitím speciálně navržené membrány a uzávěru membrány je zaručeno, že odsávačka zabrání průchodu mléka do hadiček a do motoru. Tenhle fakt je důležitý z hlediska hygieny (orosení a/nebo mléko v hadičkách může způsobit růst a tvorbu plísní a bakterií) a z pohledu porozumění toho, jak důležitá je každá kapka vašeho mléka pro vás a vaše kojené dítě.

 • Jaký je rozdíl mezi 2v1 Dvojitou elektrickou odsávačkou a Single elektrickou odsávačkou?

  Lansinoh® 2v1 Dvojitá elektrická odsávačka umožňuje matkám odsávat z obou prsů najednou, což šetří čas a může být také použita jako single elektrická odsávačka. Je vybavena LCD displejem, který nabízí velmi užitečné informace týkající se vybrané fáze, odsávacího stylu a úrovně sání, které pomáhají matkám identifikovat a jednoduše znovu zvolit své preferované nastavení. Na obrazovce se také zobrazuje doba čerpání, stejně jako použitá možnost napájení (baterie nebo síť). Lansinoh® 2in1 Dvojitá elektrická odsávačka nabízí také výběr mezi třemi různými typy odsávání a 8 různými úrovněmi sání, zatímco Single elektrická odsávačka nabízí výběr mezi 6 různými úrovněmi sání.

   

 • Jaká je Lansinoh® 2v1 Dvojitá elektrická odsávačka v porovnaní s ostatními dostupnými na trhu?

  Lansinoh 2v1 Dvojitá elektrická odsávačka je navržena jako uzavřený systém, který brání tomu, aby se mateřské mléko dostalo do hadiček nebo do motoru. To z něj dělá hygienické a bezpečnější zařízení pro dítě, zabraňuje se tým také vzdušným kontaminantům, bakteriím a růstu plísní, které mohou vzniknout kvůli vlhkostí v hadičkách nebo v základně odsávačky. Kromě toho je tato odsávačka jediné zařízení s třemi přizpůsobitelnými odsávacími styly, které nabízejí optimální možnosti pro maximalizaci produkci mléka a vaše pohodlí.

   

 • Mohu odsávat z Lansinoh 2v1 Dvojité elektrické odsávačky přímo do Lansinoh® Sáčku na uskladnění mateřského mléka?

  Ano, Lansinoh Sáčky na uskladnění mateřského mléka jsou kompatibilní s Lansinoh 2v1 Dvojitou elektrickou odsávačkou.

 • Jak dlouho bude odsávačka fungovat s novou sadou baterií?

  Můžete očekávat, že odsávačka bude fungovat přibližně 2 hodiny se 6 alkalickými bateriemi AA.

 • Funguje 2v1 Dvojitá elektrická odsávačka s bateriemi?

  Ano, můžete použít 6 AA baterií (nejsou součástí balení) pro napájení odsávačky nebo také síťový adaptér (součástí balení). Doporučujeme používat pouze alkalické baterie a nedoporučujeme používat nabíjecí baterie. Vyměňte všechny baterie současně, nemíchejte staré a nové baterie. Pokud jsou baterie v odsávačce, ale váš síťový adaptér je používán, k napájení odsávačka použije napájecí adaptér.

 • Jaký je rozdíl mezi 2v1 Dvojitou elektrickou odsávačkou a Affinity Pro™ dvojitou elektrickou odsávačkou?

  Balení 2v1 dvojité elektrické odsávačky obsahuje naše nové lahve s širokým hrdlem a je součástí našeho nového řešení pro odsávání- skladování- krmení, které umožňují rodičům používat stejnou láhev k odsávání, uskladnit mléko pomocí šroubovacího uzávěru a krmit dítěte jednoduše připojením NaturalWave™ savičky do lahve.

   

 • Mohu používat části z předchozích modelů Lansinoh Dvojité elektrické odsávačky?

  Ne, části mezi Affiniti Pro dvojité odsávačky a 2v1 Dvojité odsávačky nejsou vzájemně zaměnitelné. 
 • Mohu použít náhradní díly jiné značky na Lansinoh® 2v1 Dvojitú elektrickú odsávačku?

  Komponenty Lansinoh® 2v1 Dvojité elektrické odsávačky byly speciálně vyvinuty pro naše odsávačky, aby dosáhly nejvyšší úroveň kvality a efektivity. Nedoporučujeme používat náhradní díly z jiné odsávačky, protože by to mohlo mít vliv na její výkon. Použití náhradních dílů z jiné odsávačky by také znamenalo neplatnost záruky na vašu Lansinoh odsávačku.

 • Je možné mýt jednotlivé části Lansinoh 2v1 Dvojité elektrické odsávačky v myčce? Mohu na čistění použít sterilizační sáček do mikrovlnky?

  Upozornění: Hadičky a Y konektor na hadičky by nikdy neměli být omyté nebo sterilizované.

  Všechny části odsávačky, okrem hadičiek, y konektoru, a konektoru základna- hadička lze bezpečne mýt v myčce. Avšak velmi doporučujeme jemné ruční mytí bílých ventilů a membrán, protože jsou citlivé a mohou ovlivnit výkon odsávačky kdyby se poškodili nebo roztrhali silným mycím prostředkem nebo tvrdými čisticími prostředky. Všechny díly, s výjimkou hadičiek, y konektoru, bíleho ventilu a prsních košíků, mohou být sterilizovány parou v sterilizačném sáčku do mikrovlnky podle pokynů výrobce sterilizátora. 

   

 • Co při nastavení stylu znamená 1 list, 2 listy, 3 listy?

  Existují tři různé styly odsávání, které si maminky mohou vybrat, aby maximalizovaly svůj komfort a efektivitu při odsávání mléka. Tyto různé styly jsou označeny jedním, dvěma a třemi listy na tlačítku změna režimu. Každá maminka je jiná, proto doporučujeme zkusit každý z režimů odsávacího stylu, abyste zjistili, který z nich funguje nejlépe a je pro vás nejvhodnější.

   

 • Existuje ideální nastavení pro maximální tok mléka pomocí Lansinoh® 2v1 Dvojité elektrické odsávačky?

  Vzhledem k tomu, že každá žena je odlišná a maminky reagují na odsávačky odlišně, neexistuje ideální nastavení. Nicméně,  navrhli jsme 2v1 dvojitou elektrickou odsávačku, která napodobuje přirozený sací vzor dítěte a obsahuje optimální nastavení odsávání, aby zajistila váš komfort a maximalizovala produkci mléka. Povzbuzujeme maminky, aby vyzkoušely 3 odsávací styly, aby našly pro ně ten nejvhodnější a pomocí tlačítek + a – si je pohodlně nastavili.

   

 • Jaký je rozsah sání Lansinoh® 2v1 Dvojité elektrické odsávačky?

  Odsávačka se pohybuje od 55-140 mmHG v režimu stimulace a 80-220 mmHG za 1 sekundu v režimu odsávání. K dispozici je 8 nastavení sání a 3 odsávácí styly, které si maminka může vybrat, aby maximalizovala svůj komfort a efektivitu.

   

 • Kolik cyklů udělá Lansinoh® 2v1 Dvojitá elektrická odsávačka za minutu?

  Odsávačka udělá 87-125 cyklů za minutu ve fázi stimulace a 37-95 cyklů za minutu ve fázi odsávání.

   

 • Jaké jsou nastavení režimu a úrovni sání, když už odsávačka ukončila stimulační fázi?

  Fáze “stimulační” trvá dvě minuty, pokud se maminka nerozhodne před její ukončení přepnút na fáze “odsávání”. Jakmile se odsávačka přepne na druhou fázi – “odsávání”, odsávačka bude mít následující nastavení: odsávácí styl – 2 ; a úroveň sání 3. Mamka si pak může zvolit svůj preferovaný styl odsávání a zvýšit nebo snížit úroveň sání.

   

 • Mohu se vrátit do fáze stimulace, když jsem ve fáze odsávání?

  Ano, můžete libovolně přepínat mezi dvěma fázemi pomocí tlačítka “fáze” (znázorněno dvěma kapkami). Při zapnutí se 2v1 dvojitá elektrická odsávačka spustí ve fáze “stimulace”, která trvá 2 minuty, po které se automaticky přepne na fázi “odsávání”. Pokud dosáhnete “spuštení mléka” před 2minutovým automatickým přepnutím, můžete stisknout tlačítko “fáze” a přejdete na fázu odsávání. Podobně, pokud se chcete v průběhu odsávání  vrátit do rychlejší fáze “stimulace”, můžete stisknout přepínací tlačítko “fáze” a odsávačka se přepne zpět do fáze “stimulace”.

   

 • Které nastavení si mohu přizpůsobit při používání Lansinoh® 2v1 Dvojité elektrické odsávačky?

  Lansinoh® 2v1 Dvojitá elektrická odsávačka byla navržena tak, aby napodobovala přirozený sací vzor dítěte. Zahrnuje dvě fáze: “stimulační” a “odsávání”. Fáze “stimulační” nebo “let down” využívá rychlé a krátké sání k zahájení toku mléka, zatímco fáze “odsávání” maximalizuje tok mléka prostřednictvím delšího, hlubšího sání. Tlačítko na přepnutí fáze (znázorněno dvěma kapkami) umožňuje snadný přechod mezi těmito dvěma fázemi. Ve fázi “odsávání” máte také možnost vybrat si mezi třemi různými stylmi odsávání, které můžete dále přizpůsobit vašemu pohodlí výběrem jedné z osmi různých úrovní sací síly.

   

 • Existuje záruka na Lansinoh Dvojfazovú manuální odsávačku?

  V společnosti Lansinoh se snažíme poskytovat produkty s nejvyšší kvalitou. Pokud se setkáte s nějakým problémem nebo vadou výrobku, obraťte se na zákaznický servis na adrese info@lansinoh.cz, nebo na čísle +421 917 901 111 a my s vámi radi vyřešíme Váš problém. Záruční doba na Lansinoh® Dvoufazovú manuální odsávačku je dva roky od data původního nákupu nebo příjmu.

 • Jaká je síla sání Lansinoh Dvoufázové manuální odsávačky?

  Lansinoh® Dvoufázová manuální odsávačka je navržena tak, aby nepřekročila 250 mmhg (milimetr rtuťového sloupce). Rukojeť Easy-Express umožňuje přizpůsobit sací sílu podle vašeho komfortu.

 • Potřebuji větší velikost prsního košíka- jsou také velikosti dostupné k Lansinoh Dvoufázové manuální odsávačce?

  Ano, Lansinoh manuální odsávačka je dodávána se standardním rozměrem prsních košíků, avšak pokud potřebujete větší velikost, obraťte se na náš zákaznický servis na adrese info@lansinoh.cz.

 • Mohu odsávat z Lansinoh Dvoufázové manuální odsávačky přímo do Lansinoh® Sáčku na uskladnění mateřského mléka?

  Ano, Lansinoh Sáčky na uskladnění mateřského mléka jsou kompatibilní s Lansinoh Dvoufázovou manuální odsávačkou.

 • Z čeho je Lansinoh Dvoufázová manuální odsávačka vyrobena?

  Díly Dvoufazové maunální odsávačky jsou vyrobeny z polypropylenu, silikonu, polyethylenu a SEPS.

   

 • Co je to BPA a BPS a proč bych si měl vybrat výrobky pro kojence, které tyto látky neobsahují?

  Protože bezpečnost je pro Lansinoh nejvyšší prioritou, podnikli jsme aktivní kroky, abychom zajistili, že Lansinoh® Dvoufázová manuální odsávačka je zcela bez BPA a BPS.

  BPA nebo bisfenol-A je chemikálie používaná především při výrobě polykarbonátových plastů a působí jako estrogenní “podvodník”, který je široce známý jako hormonální narúšač. Studie spojují BPA s rakovinou, depresí, diabetem typu 2, chorobami srdce a řadou dalších onemocnění. BPA může být obzvláště nebezpečný v těhotenství, dětství a u novorozenců- až natolik, že mnoho vlád po celém světě zakázalo BPA u výrobků jako jsou dětské láhve a u dalších produktů.

  BPS nebo bisfenol S je alternativou k BPA, kterou někteří výrobci používají jako plastifikátor, který nahrazuje BPA. BPS je také hormonální narúšač a je považován za stejně nebezpečný, avšak v současné době je to povolená chemikálie pro výrobu dětských lahví a podobných výrobků.

 • Je Lansinoh® Dvoufázová manuální odsávačka vyrobena bez BPA a BPS?

  Ano, Lansinoh Dvoufázová manuální odsávačka neobsahuje ani BPA ani BPS. Láhve jsou vyrobeny z polypropylenového plastu, který je také bez chemikálií a bez přísad.

   

 • Mohu sterilizovat jednotlivé částí Lansinoh Dvoufázové manuální odsávačky?

  Jednotlivé částí manuální odsávačky můžete sterilizovat ve vroucí vodě po dobu deseti minut. Ujistěte se, že máte dostatečně velký hrnec a dostatek vody, aby všechny části volně plavaly a nepřicházely do styku s hrncem.

   

 • Je bezpečné mýt Lansinoh Dvoufázoví manuální odsávačku v myčce?

  Všechny části Lansinoh Dvoufázové manuální odsávačky jsou bezpečné pro myčku. Abyste zabránili ztrátě a prodloužili jejich použitelnost, doporučujeme ruční mytí bílého ventilu, silikonové membrány a prsních košíků ComfortFit™.

   

 • Jsou Lansinoh® mOmma® láhve kompatibilní se jinými produkty řady Lansinoh?

  Všechny 3 naše lahve jsou kompatibilní s našimi manuálními a elektrickými odsávačkami, které vám umožňují odsávat, skladovat mléko pomocí těsňíciho kotouče a krmit dítě tím, že připevníte NaturalWave™ savičku na stejnou láhev.

   

 • Kdy mám začat používat láhev?

  Výlučně kojit se doporučuje během prvních šesti měsíců života dítěte a v kombinaci s dalšími potravinami do dvou let. Doporučuje se, abyste si během prvních šesti týdnů dosáhli ustálené kojení a poté zvážíte zavedení lahvičky k podání vašeho mléka.

   

 • Kde mohu nakoupit Lansinoh® mOmma® láhev s NaturalWave™ savičkou?

  Lansinoh® mOmma® láhev s NaturalWave™ savičkou lze koupit v lékárnách a dětských eshopech.

 • Jak často by měl NaturalWave™ savičku měnit?

  Doporučujeme, aby jste savičku denně prohlíželi kůli opotřebení a doporučujeme je měnit každých 7 týdnů. Pokud si všimnete, že silikon je roztrhaný nebo jinak poškozen, doporučujeme ho vyřadit. Doporučujeme rovněž, aby se savička nenechávala na přímém slunečním světle, v teple nebo v dezinfekčním prostředku (“sterilizační roztok”) po delší dobu, než je doporučeno podle instrukcí, protože to může savičku oslabit.

   

 • Mohu použít Lansinoh® mOmma® NaturalWave™ savičku s různými lahvemi?

  Lansinoh® mOmma® NaturalWave™ savička je určena pro láhve Lansinoh® mOmma® a nebude se hodit do jiných velkých lahví. Nedoporučujeme používat naši savičku s žádnou další lahví, protože jsme netestovali její kombinovatelnost s ostatními lahvemi.

   

 • Máte pouze savičku s širokým hrdlem?

  Naturalwave™ savička je širokohrdlá savička. Umožňuje dětem přisát se se široce otevřenou pusou, tak, jak by se dítěti přisává k prsu- s naširoce otevřenými ústy.

   

 • Měla by být špička se savičkou odšroubována když lahví ohřívam v mikrovlnné troubě?

  NEDOPORUČUJEME zahřívat mateřskou mléko nebo kapalinu pro dítě nebo batole v mikrovlnné troubě, protože mikrovlnná trouba může vytvářet horké skvrny a zničit živiny v mléku. NEDOPORUČUJEME ohřívat láhev v mikrovlnné troubě v žádném případě.

   

 • Mohu sterilizovat Lansinoh® mOmma® láhve a savičky ve vroucí vodě?

  Lahve Lansinoh® mOmma® a Naturalwave™ savička mohou být sterilizovány vařením ve vodě po dobu pěti minut. Ujistěte se, že v hrnci je dostatek vody a že jednotlivé části jsou plovoucí a nedotýkají se dna nebo boků pánve, protože by to mohlo způsobit jejich roztavení.

   

 • Mohu mýt Lansinoh® mOmma® láhev a savičku v myčce?

  Lahve Lansinoh® mOmma® a NaturalWave™ savičku lze umýt v horní části myčky. Nicméně pro delší životnost NaturalWave™ savičky doporučujeme jemné ruční mytí.

   

 • Mohu použít kartáček na čistění savičky?

  Pro čištění NaturalWave™ savičky můžete v případě potřeby použít kartáček – je důležité, abyste přitom byli jemní a nerýpli kartáčkem přes otvor; když je to velmi malé a může to kompromitovat silikon. Můžete také namáčet savičku v teplé mýdlové vodě, opláchnout a nechat uschnout na vzduchu nebo umístit do horního stojanu myčky nádobí.

   

 • Existuje způsob, jak rozlíšit pomalou, střednou a rychlou savičku?

  Na spodním okraji savičky je číslo, kterým se savičky rozlišují. Savička s pomalým průtokem má “Velikost 2S”, se středním průtokem má “Velikost 3M” a s rychlým průtokem má “Velikost 4L”.

   

 • Poskytuje Lansinoh záruku na své výrobky?

  Na některé produkty platí záruka, ale mnohé z nich jsou předměty osobní péče a po jejím otevření je nelze vrátit.

  Pokud je výrobek vadný, společnost Lansinoh nahradí poškozenou část nebo produkt opraví. Pokud nejste spokojeny, budeme s vámi spolupracovat na řešení problému, ale náhradu neproplácíme. Vezměte prosím na vědomí, že každá žena má různé zkušenosti s odsáváním a kojením, takže nemůžeme zaručit úspěch ani množství mateřského mléka, které vyprodukujete použitím některých našich produktů.

   

 • Kolik rychlostí průtoku jsou při NaturalWaveTM savičce k dispozici?

  Latsinoh® mOmma® NaturalWave™ savička je dostupna v pomalém, středním a rychlém průtoku v závislosti od potřeb vašeho dítěte. Preference průtoku dítětě často souvisí se způsobem, jakým tempem saje při prsníku. Je známe, že všechny děti mají různe preference a proto nabízíme tři možnosti průtoku, protože jeden typ toku nepasuje všem dětem.