FAQ – časté dotazy

 • Ako funguje Lansinoh HPA Lanolin?

  Popraskané bradavky jsou jedním z nejčastějších nepohodlí během kojení a jsou často důsledkem nesprávného přiložení dítěte k prsu. Je důležité zabývat se odstraněním základní příčiny bolesti, zatím co Lansinoh HPA® Lanolin poskytne rychlou úlevu. Klinicky se prokázalo, že urychluje hojení. Lansinoh HPA® Lanolin je tak čistý, že jej není třeba před kojením odstranit.

  Lansinoh® HPA® Lanolin poskytuje vlhké prostředí pro hojení ran. Rány se ve vlhkém prostředí uzdravují dvakrát rychleji než ty, které vyschnou na vzduchu. Vlhké hojení ran udržuje vlhkost, která je již přítomna v areolární pokožce tím, že na pokožce vytvoří bariéru. Vnitřní vlhkost, uchovaná v kůži, vrátí pokožku do normálního zdravého stavu a učiní ji spíše pružnou a měkkou, než křehkou a suchou. Když je prasklý tkáň dehydratován takovýmto způsobem zevnitř, může se hojit bez vzniku strupů nebo kůry.

   

 • Je třeba Lansinoh® HPA® Lanolin před kojením odstranit?

  Lansinoh® HPA® Lanolin není nutno před kojením odstranit protože obsahuje pouze 100% ultra čistého lanolinu. Čistí se pomocí exkluzivního procesu rafinace, aby se snížily environmentální nečistoty a alergické složky na hladiny pod alergenní prahovou hodnotou. Je 100% přírodní a hypoalergenní. Lansinoh® HPA® Lanolin nemá chuť ani vůni ani neobsahuje žádné konzervační látky.

 • Z jakýho typu plastu jsou LANSINOH Sáčky na uskladnění mateřského mléka vyrobeny?

  LANSINOH Sáčky na uskladnění mateřského mléka jsou vyrobeny z polyethylenu bezpečného pro potraviny. Konkrétně jsou vyrobeny z potravinářského LDPE (polyethylen s nízkou hustotou) a LLDPE (lineární polyetylén s nízkou hustotou). Jsou bez BPA a BPS.

   

 • Jsou LANSINOH Sáčky na uskladnění mateřského mléka víckrát použitelné?

  LANSINOH Sáčky na uskladnění mateřského mléka jsou určeny pouze k jednorázovému použití.

   

 • Jak mám své mléko rozmrazit, pokud je zmrazené v LANSINOH Sáčku na uskladnění mateřského mléka?

  Při rozmrazování Vašeho mléka je důležité zacházet s ním co nejopatrněji, aby se zachovaly všechny jeho cenné živiny. Pokud jsou sáčky uloženy rovnoměrně, k rozmrazování bude potřebný kratší čas. Mléko zmrazené v LANSINOH Sáčcích na uskladnení mateřského mléka může být rozmrazené v chladničce nebo při pokojové teplotě. Uzavřetý sáček můžete také umístit do misky s teplou vodou z vodovodu, ale nikdy nepoužívejte velmi horkou nebo vroucí vodu.

   

 • Mohu ohřívat moje mléko v mikrovlnce, pokud je uskladněno v LANSINOH Sáčku na uskladnění mateřského mléka?

  Ne, mateřské mléko se nikdy nedoporučuje ohřívat v mikrovlnce, protože ničí jeho významné živiny a vitaminy. Navíc může vytvářet nebezpečné “horké body”, které by vaše dítě mohli popálit při krmení.

   

 • Mohu použít Lansinoh TheraPearl 3v1 i když jsem těhotná?

  Doporučujeme vám prekonzultovat s lékařem nebo s laktační sestrou, jestli je výrobek Lansinoh TheraPearl 3v1 vhodný pro vás a vaši specifickou situaci.

   

 • Co mám dělat, když používám svoj Lansinoh TheraPearl 3v1, ale bolest stále nemizí?

  Pokud vaše příznaky přetrvávají, máte horečku nebo se necítíte dobře, nebo trpíte nesmírnou, dlhotrvajíci nebo chronickou bolestí, obraťte se na lékaře nebo na laktační sestru.

   

 • Jak mohu vědět, kdy je čas na likvidaci mého Lansinoh® THERALPEARL® 3v1 obkladu?

  Pokud je vaše balení propíchnuta, měli byste ji zlikvidovat.

 • Používala jsem Lansinoh® TheraPearl® 3v1 a perly se začali rozbíjet.

  Perly se začnou rozbíjet použiváním. Je to naprosto normální a váš Lansinoh TheraPearl® bude fungovat i poté, co se všechny perly rozpadnou.

   

 • Mohu použít můj Lansinoh® THERAPEARL® 3v1 obklad na prsa později pro mé dítě jako kousátko?

  Lansinoh® THERAPEARL® 3v1 obklad na prsa by neměl být používán jako lék na prořezávání zubů nebo jako kousátko.

 • Musím nechat zmrazit můj Lansinoh TheraPearl 3v1 jen na 2 hodiny před zahájením studené terapie?

  Můžete nechat balení v mrazničce na neurčitú dobu, nebo ji jen krátkou dobu ochladit. Někteří naši zákazníci preferují spíše “chladný” než velmi studený obklad, proto si ukladají své balení TheraPearl do chladničky.

   

 • Je možné používat balení Lansinoh TheraPearl 3v1 na otevřené rány?

  Ne. Lansinoh TheraPearl 3v1 není určen pro použití na otevřených ranách.

 • Mohu usnout s obkladem Lansinoh TheraPearl 3v1 na mých prsou?

  Ne. Lansinoh TheraPearl 3v1 obkladová terapie by měla být používána pouze po dobu 20 minut při každém použití. S vyhřívaným nebo chlazeným obkladem se usínat nedoporučuje.

   

 • Co mám dělat, když se mi zdá, že mikrovlnná trouba neohřívá obklad Lansinoh® THERAPEARL® 3v1 rovnoměrně?

  Dokonce i mikrovlnné trouby se stejnou silou často zahřívají jinak a někdy nerovnoměrně. Vždy doporučujeme, abyste si před vyjmutím TheraPearl z mikrovlnné trouby otestovali jeho teplotu a pokud se zdá, že je nerovnoměrně zahřát, trochu ho protřepejte a nechte perly smíchat.

   

 • Proč teplý obklad Lansinoh THERAPEARL® 3v1 pomáhá při spuštení mléka?

  Studie ukazují, že teplý prsa napomáhají v spuštení a uvolnění mateřského mléka lépe než studené prsa. Zahříváním Lansinoh THERAPEARL® a jeho použitím kolem odsávačky se mléko lépe uvolní.

  Zdroj: Efekt teplých prsů na odsávání mateřského mléka, JHL, 27 (4) 331-338, Kent et al.

   

 • Co je to ucpaný mlékovod a jak může Lansinoh THERAPEARL® 3v1 obklad na prsa pomoci?

  Ucpaný mlékovod je oblast, kde je průtok mléka zablokován. Důvodem může být zablokován pór na bradavke  (často nazývaný mléčný blistr) nebo může vyskytnout jako překážka dále v mléčných kanálech. Ucpané mlékovody se obvykle objeví postupně a postihuje pouze jedno prso.

  Maminka si obvykle všimne zatvrdlou boule nebo klínovité zduření v blízkosti uspacného mlékovodu, která se může zdat jemná, horká, opuchnutá nebo může být zarudlá. Příležitostně si maminka všimne lokální citlivost nebo bolest, aniž by byla zřejmá boule nebo oblast oparu. Umístění ucpatého mlékovodu se může posouvat.

  Při ucpaném mlékovode budete obvykle pociťovat více bolesti před kojením a méně citlivé bude místo kde je zatvrdlina po kojení. Oblast, kde se nachází ucpaný mlékovod se po kojení může zdát méně hrudkovitá a taky menší. Kojení z postižené strany může být bolestivé, zvláště při počátočném spuštení mléka.

  Při ucpaných mlékovodech nejsou obvykle žádné systematické příznaky, ale může být doprovázen nízkou horečkou (méně než 38,5 ° C).

  Ucpaný mlékovod může také způsobit, že:

  • Zásoba mléka a objem mléka při odsávání z postižených prsou může dočasně klesnout. Je to normální a častější kojení/odsávání obvykle pomůže dát věci zpátky do normálu v krátkém čase.
  • Občas maminka může odsát “šňůru” nebo zrnka zhuštěného mléka nebo “tukové” mléko.

  Po tom jak se ucpaný mlékovod nebo mastitida vyřeší, je běžné, že oblast zůstane zarudlá nebo že mamince zůstane pocit zanícení asi týden nebo víc po vyléčení.

  Ucpaný mlékovod může být způsoben:

  • Nadměrném nalitím prsů nebo nedostatečném vypřázněním prsů (kvůli problémům s přisáváním, z důvodů neúčinného sání, jazykové uzdičce nebo jiným anatomickým změnám, bolesti bradavek, ospalé nebo rozptýlené dítě, nadměrné zásobě mléka, spěchané krmení, omezování doby sání dítěte, použití formovače na bradavky, dvojčata nebo vyšší dopyt po mléku, zablokované póry bradavek atd.).
  • Nesprávné / vynechané krmení (kvůli bolesti bradavek, prořezávání zubů, nadměrném užívání dudlíku, když je maminka zaneprázdněná, návrat do práce, dítě najednou spí delší dobu, plánování, náhlé odstavení a pod.).
  • Tlakem na ucpaný mlékovod (od prstů, těsná podprsenka nebo oděv, spánek na břiše, taška na plenky atd.).
  • Zánět (z poranění, bakteriální / kvasinková infekce nebo alergie).
  • Stresová anémie, oslabená imunita

  Společné doporučení pro léčbu ucpaného mlékovodu jsou teplo (s teplým/horkým obkladem), masáž, odpočinek a vyprázdnění prsu (kojením nebo odsáváním) a někdy vyžaduje taky antibiotika, pokud se příznaky nezlepší během 12-24 hodin nebo pokud je matka akutně nemocná. Obklad na prsa Therapearl® 3v1 může být použit jako teplý/horký přímo na prsa před a po kojení a mezi krmením nebo odsáváním pro úlevu od bolesti a záněty.

 • Co je to mastitida a jak může Lansinoh THERAPEARL® 3v1 obklad na prsa pomoci?

  Mastitida je zánět prsu, který může být způsoben ucpání, infekcí a/nebo alergií. Mastitida se nejčastěji vyskytuje při kojení v prvních 2-3 týdnech po porodu, ale může se vyskytnout v jakémkoli stadiu kojení nebo laktace. Mastitida se může objevit náhle a obvykle postihuje pouze jedno prso.

  Všeoběcná doporučení pro léčbu mastitidy jsou teplo (s teplým/horkým obkladem), masáž, odpočinek a dostatečné vyprázdnění prsu (kojením nebo odsáváním) a někdy vyžaduje antibiotika, pokud se příznaky nezlepší během 12-24 hodin nebo pokud je maminka akutně nemocná.

  Lansinoh THERAPEARL® 3v1 obklad na prsa lze použít jako teplý/horký obklad přímo na prsa před a po ošetření a mezi krmením nebo odsáváním pro úlevu od bolesti a záněty. Více informací o mastitidě naleznete v našich článcích.

   

 • Co je to nalití prsů a jak může Lansinoh THERAPEARL® 3v1 obklad na prsa pomoci?

  V počátečních stádiích kojení není neobvyklé, že se objeví otok, když se vaše prsa nalívají mlékem, nazývá se to nalití prsů. Lansinoh THERAPEARL® 3v1 obklad na prsa může být použit jako studená terapie, která pomáhá bolestivé nalití prsů léčit .

   

 • Co se stane, když zahřejem Lansinoh® THERAPEARL® 3v1 obklad na prsa příliš dlouho?

  Přehřátí nebo prodloužená aplikace může způsobit zranění. Zahřívání po navrhovaném čase může také poškodit Lansinoh® THERAPEARL® 3v1 obklad na prsa. Je normální, že se balení po doporučenom zahřátí trochu roztáhne. Pokud náhodou zahříváte LANSINOH® THERAPEARL® 3v1 nad doporučenou dobu a vidíte, že se nafoukne jako balón, okamžitě vypněte mikrovlnnou troubu. Počkejte, až se balení ochladí, a poté opatrně zlikvidujte vaše balení. Pokud máte pochybnosti nebo pokud vaše balení vykazuje nějaké známky deformace, zlikvidujte ho – balení, které bylo přehřáté, by se nikdy nemělo opakovaně používat.

   

 • Mohu zobrat Lansinoh® THERAPEARL® 3v1 obklad na prsa přímo z mrazničky a ohřát ho v mikrovlnce?

  Lansinoh® THERAPEARL® 3v1 obklad na prsa může jít přímo z mrazničky a být ohřívána v mikrovlnné troubě, avšak buďte velmi opatrní, aby se vaše balení nepřehřálo. Před aplikací otestujte teplotu obalu, protože přehřátí může způsobit poranění nebo může Lansinoh THERAPEARL® 3v1 obkladn na prsa poškodit.

   

 • Jak dlouho zůstane Lansinoh® THERAPEARL® 3v1 obklad na prsa horký nebo studený?

  Obklad Lansinoh THERAPEARL® 3v1 by měl být používán pouze po dobu 20 minut najednou. Pokud ho plánujete znovu použít, ujistěte se, že pauza mezi jednotlivými použití trvá 20 minut. Pokud si nejste jisti, co vám bude nejlépe vyhovovat, obraťte se na svého zdravotního odborníka.

   

 • Jak mohu vyčistit Lansinoh® THERAPEARL® 3v1 obklad na prsa?

  Čištění LANSINOH® THERAPEARL® 3v1 se může provést jemným mýdlem, alkoholem nebo pracím prostředkem a nechat odstát na 1 minutu.

   

 • Mohu použít Lansinoh® THERAPEARL® 3v1 obklad na prsa když právě kojím mé dítě?

  Bylo by obtížné používat Lansinoh® THERAPEARL® 3v1 obklad na prsa, během toho jak se vaše dítě kojí, protože by omezilo jeho přístup k správnému přisátí. Doporučujeme používat Lansinoh® THERAPEARL® 3v1 obklad na prsa před a/nebo po kojení nebo s odsávačkou, abyste jsi pomohli se spuštením mléka.

 • Je Lansinoh® THERAPEARL® 3v1 obklad na prsa znovu použitelný?

  Balíky Lansinoh® THERAPEARL® jsou opět použitelné a vaše balení bude trvat déle, pokud s ním zacházite opatrně. Dlhsí přehřátí nad navrhovaný čas může poškodit Lansinoh® THERAPEARL® 3v1 obklad na prsa.

   

 • Is Lansinoh® THERA°PEARL® 3-in-1 BREAST THERAPY BPA and Phthalate-Free?

  Lansinoh® THERA°PEARL® 3-in-1 BREAST THERAPY is BPA and Phthalate-Free.

 • Obsahuje Lansinoh® THERAPEARL® 3v1 obklad na prsa latex?

  Lansinoh® THERAPEARL® 3v1 obklad na prsa NEOBSAHUJE latex.

 • Jsou perly uvnitř Lansinoh® THERAPEARL® 3v1 obkladu na prsa netoxické? Z Čeho jsou vyrobeny?

  Perly v Lansinoh® THERAPEARL® 3v1 obklad na prsa nejsou toxické a jsou vyrobeny z superabsorpčního polymeru.

 • Proč jsou vaše vložky tak nasákavé?

  Účinnost Lansinoh® ultra tenkých JEDNORÁZOVÝCH VLOŽEK spočíva v jejich konstrukčním procese a v materiáloch použitých na jejich výrobu. Díky unikátnímu procesu využívajícímu teplo a vzduch se papírová buničina převádí na “načechranou buničinu”, která se pak kombinuje so superabsorpčním polymerem ve formě prášku. Tato směs je vložena mezi vrstvy papírové tkáně. Netkaná textilie se pak umístí přes tkaninu tak, aby zabezpečovala suchou podšívku. Tato podšívka odvádí mléko a vlhkost od pokožky do jádra vložky, kde je absorbována superabsorpčním polymerem, který se změní na gel. Vrstvy tkáně obklopující polymer také zajišťují, že vlhkost je uzamčena uvnitř jádra papírové buničiny a polymeru. Tenhle jedinečný proces udrží matku i její oděv v suchu.

   

   

 • Proč jsou Lansinoh® Jednorázové vložky do podprsenky tak velké?

  Tvar našich vložek umožňuje celé pokrytí pro dosažení maximálnej diskrétnosti pod oblečením. Keďže je super absorbční polymer rozložen po celém povrchu vložky, velikost vložky umožňuje ješte větší absorpci.

   

 • Jsou Lansinoh® Jednorázové vložky do podprsenky recyklovatelné?

  Ačkoli některé části vložky jsou recyklovatelné, neporušená vložka jako celek není recyklovatelná.

   

 • Proč individuálně balíte každou prsní vložku? Není to znečišťování životního prostředí?

  Každou prsní vložku jednotlivě zabalíme proto, že tak zůstanou čisté. Umožňí vám to dát si je do tašky bez obav, že nebudou hygienické, když je používáte.

   

 • Moje prsní vložka se v podprsence roluje, nosím ji špatně?

  Pokud sa vaše prsní vložka roluje, doporučujeme vám použít dva lepící pásky na zadní strane, které udržují vložku na místě. Můžete také prsní vložku úplně vyjmout předtým, než rozepnete a ohnete svou podprsenku směrem dolů, což ale může někdy způsobit, že se vložka bude rolovat dovnitř.

   

 • Můžu s vložkou do podprsenky spát?

  Ano, hodně maminek po osobní zkušenosti potvrdzuje, že vložky značky Lansinoh jsou velmi savé,  proto se jim osvědčili i během noci. Pokud však vložka během noci velmi nasákne, doporučuje sa ji vyměnit.

 • Moje dítě žužlalo vložku a gel vyšel ven – co mám dělat?

  Materiál, který se používá k absorpci mléka, je vysoce absorbující polymer (SAP). Je to podobné jako u dětských plen, kde je SAP na začátku jako prášek a jakmile se spojí s mlékem, změní se na gel. SAP je netoxický, ovšem není samozřejmě určen k požití. Pokud si myslíte, že existuje možnost, že vaše dítě ve skutečnosti spolklo nějaký polymer, kontaktujte svého lékaře a/nebo vaše místní toxikologické centrum.

   


Sledujte nás!