Ptáte se našeho odborníka a často kladené otázky

Prohlédněte si tyto nejčastěji kladené otázky, zda v nich najdete odpověď na to, co vás zajímá. Pokud ne, zeptejte se odborníka posláním mailu a dostanete osobní odpověď.

Čeho se týká vaše otázka?

Otázky související s produkty

Obecné otázky


Sáčky na skladování mateřského mléka


Z jakého plastu jsou vyrobeny vaše sáčky?

Lansinoh sáčky na uskladnenie materského mlieka sú vyrobené zo 100% panenského plastu a neobsahujú žiadne zmäkčovadlá. Len pri použití panenského plastu si môžeme byť istí, že do vášho mlieka nepreniknú žiadne nežiaduce a potenciálne škodlivé látky a zmäkčovadlá. Konkrétne sú vyrobené z FDA pre potravinársky priemysel LDPE (polyetylén s nízkou hustotou) a LLDPE (lineárny polyetylén s nízkou hustotou), ktorý je 3mm hrubý.

Môžem do nich odsávať?

Protože Lansinoh sáčky na skladování mateřského mléka mají dvojitý uzávěr, nedají se připevnit na odsávačku. Ale můžete je takto použít, pokud jste ochotni přidržovat sáček na odsávačce rukou. 

Jaký je nejlepší způsob jejich skladování – v jiném sáčiku, nebo nádobě?

Doporučujeme ukládat sáčky naležato při jejich mražení. Můžete dát sáčky pro skladování mléka přímo do mrazáku, ale protože plast může někdy přimrznout k tělu mrazničky (zvláště pokud je trochu mokrý), doporučujeme vám uložit sáčky do nějakého mrazničkového kontejneru, nebo alespoň do sáčku na mrazení. To také ochrání sáčky před otloukáním s dalšími mraženými věcmi.

Jak mám rozmrazit mléko, když bylo zmraženo ve vašem sáčku?

Musíte pamatovat na to, že rozmrazování má být tak jemné, jak je to možné, aby se zachovaly všechny cenné živiny. Pokud jste zamrazili sáčky naležato, bude rozmrazování rychleji. Mateřské mléko zmrazené v našich sáčcích můžete rozmrazit v chladničce nebo při pokojové teplotě. Můžete je také umístit do nádoby s teplou vodou, ale nikdy nepoužívejte extrémně horkou nebo vařící vodu na varné desce. Také nepoužívejte mikrovlny na rozmrazování mléka, protože tento způsob ohřevu ničí živiny v mléce a vytváří "horké body", které by mohly ublížit vašemu dítěti. Doporučujeme vám zmrazovat mléko v sáčcích ve vodorovné poloze, protože proces rozmrazování je pak rychlejší a jednodušší.

Mohu dát mléko do mikrovlnky ve vašem sáčku?

Nie, nikdy sa neodporúča ohrievať materské mlieko v mikrovlne, pretože sa tak ničia cenné živiny a vitamíny v materskom mlieku. Taktiež sa môžu vytvoriť horúce časti, ktoré môžu popáliť dieťa, keď ho kŕmite.

Jsou vaše sáčky sterilní?

Ano, naše sáčky jsou předterilizované

Mohu přidat čerstvé mléko do zmrazeného?

Ne, není vhodné přidat vrstvu čerstvého mléka do již zmrazeného mléka, i když je čerstvé mléko chlazené, protože by mohlo způsobit tání zamrzlého mléka, a tak způsobit, že se poškodí.

Můžete přidávat čerstvé mléko do chlazeného (ne zamrzlého) a mnoho matek to tak dělá, když odsávají malé množství během celého dne.

Co dělat,  když má mléko po rozmrazení zatuchlý pach?

Podle knihy „Otázky a odpovědi o kojení“, kterou napsala La Leche League (Liga na podporu kojení): Ve vzácných případech některé matky, které pečlivě odsávali mléko a zamrazovali ho pro pozdější využití zjistili, že vše zamrazené mléko bylo po rozmrazení zatuchlé. Stává se to, pokud matka produkuje mléko s vysokým obsahem lipázy, enzymu, který štěpí tuky v mléce. V závislosti na množství lipázy v mléce pozorujeme zatuchlý zápach po vychladnutí mléka v chladničce, nebo až poté, co bylo na chvíli zamrazené.

Navrhuje se, aby každá matka, která se chystá mrazit její mléko, zkusila nejprve zamrazit testovací dávky mléka a rozmrazit ho (asi po týdnu), aby bylo jisté, že nestuchne. Pokud páchne, je třeba její další mléko hned po odsátí vyvařit (bublající po okrajích, ne vařící) a pak ho rychle zchladit a zamrazit. Vyvařením deaktivujete lipázu. Jakmile mléko získá zatuchlý zápach, jeho zpracování nepomůže.

Zpět nahoruLansinoh HPA Lanolin


Jak se Lansinoh HPA® Lanolin liší od ostatních lanolinů?

Existuje mnoho úprav lanolinu, od velmi surové průmyslové hmoty až po náš ultra čistý léčebný lanolin. Lansinoh HPA ® lanolin byl zdokonalen patentovaným procesem na odstranění všech alergenních složek (označených jako volný alkohol v kombinaci se zbytky saponátu, které zůstávají ve vlně po jejím čištění) a na dosažení nejnižší možné úrovně všech nečistot pro životní prostředí (včetně zbytků pesticidů). Vzhledem k čistotě Lansinoh HPA ® lanolinu, nemusí být odstraněn před kojením. 

Jak můžete zaručit, že váš lanolin je nejčistší?

Pravidelně testujeme náš lanolin, abychom ověřili, že je v souladu se specifikacemi Lansinohu s ohledem na alergeny a nečistoty se životního prostředí.

Naše požadavky jsou mnohem přísnější, než stanoví United States Pharmacopeia (USP). Kromě toho jsme jediná společnost, která poskytuje lanolin bez konzervačních látek (BHT), nebo zbytků saponátu (identifikovaná alergenní složka), které zůstávají z procesu praní surové vlny. Nikdy jsme neviděli dokumentaci od jiného poskytovatele lanolinu, kde by se přiblížili naší úrovni vyčištění. Můžeme vám poskytnout analytické certifikáty, pokud máte zájem o podrobnější informace.

Musím jej odstranit před kojením?

Lansinoh lanolin nemusí být odstraněn před kojením díky intenzivnímu procesu čištění, který se při jeho výrobě používá. Doporučujeme jeho použití raději po kojení, než před, protože jeho vstřebávání do pokožky nějaký čas trvá.

Jak funguje Lansinoh lanolin?

Lansinoh lanolin zajišťuje vlhké prostředí pro hojení ran, což umožňuje kůži uzdravit se rychleji tím, že zpomaluje odpařování přirozené vlhkosti kůže. Je částečně okluzivní (na rozdíl od vazelíny, uhlovodíků, které jsou zcela okluzivně) a umožňuje výměnu vzduchu (dýchání) a vlhkosti (pocení), takže se kůže nestane více než hydratovaná. Konzistence Lansinoh lanolinu je součástí jeho  účinnosti.

Co když moje dítě sní Lansinoh lanolin?

Lansinoh lanolin není toxický a není uveden v seznamu toxikologického centra, takže není nebezpečné, pokud ho vaše dítě spolkne. Při požití projde lanolin neškodně střevem a jediný problém, který by mohl nastat, je řídká stolice. Pro jistotu se můžete obrátit na vašeho  lékaře.

(Při tlaku zdravotníka na více informací): Lansinoh lanolin nemá L / D 50 (úmrtnost / dávku, což doslovně znamená dávku, při níž 50% testovaných by zemřelo při použití tohoto přípravku), který používá toxikologické centrum pro stanovení smrtelné dávky substance.

Jsem alergický na lanolin / vlnu, mohu používat Lansinoh HPA lanolin? Jak je to možné?

To je logická otázka, protože je to trochu matoucí při této problematice.

Co je běžně označované jako alergie na vlnu, je častější kontaktní dermatitida nebo povrchová kožní reakce pokožky na barviva ve vláknech vlny nebo na vlákno samotné. Lanolin na druhé straně je vedlejším produktem praní vlny - vlna se pere a prochází řadou vylepšení, které vedou k našemu ultra čistému lanolinu, který je zcela odlišný materiál od vlny.

Lansinoh HPA® lanolin byl vyvinutý speciálně pro kojící matky a je zdokonalený patentovaným procesem na odstranění nečistot. Na trhu existuje mnoho čištěných lanolinů, ale jen Lansinoh lanolin je prokazatelně absolutně bezpečný pro použití pro matku i dítě. Je to jediný dostupný lanolin, který má odstraněné nebo filtrované na extrémně nízkou úroveň nečistoty se životního prostředí (včetně zbytků pesticidů) a alergenní komponenty (včetně zbytků saponátů).

Kromě toho Lansinoh HPA ® lanolin neobsahuje konzervační látky ani jiné přísady (včetně BHT). Lidí, kteří se považují za alergických na vlnu a v minulosti se vyhýbali lanolinu jistě potěší, že mohou s důvěrou používat náš lanolin.

Již více než 25 let, což je Lansinoh na trhu, nebyla zdokumentovaná ani jediná alergická reakce na Lansinoh lanolin. Nicméně to neznamená, že někdo někde nemohl mít reakci. Doporučili bychom vám, abyste použili Lansinoh lanolin na vnitřní straně předloktí a přikryli ho náplastí po dobu 24 hodin. Po uplynutí této doby zkontrolujte, zda existuje nějaké zarudnutí nebo svědění. Samozřejmě pokud máte nepříjemné reakce do 24 hodin, okamžitě přerušte jakékoli používání lanolinu.

Odkud je lanolin? 

Lanolin pochází z rouna ovcí po stříhání. Po ostříhání se vlna promyje a zůstává čistá ovčí vlna. Tento materiál se dále zpracovává a pročišťuje, čehož výsledkem je náš ultra čistý lanolin. Ze sto kilo vlny získáme dvě až čtyři kila lanolinu. Je to přírodní a obnovitelná surovina, ne zpracována syntetická sloučenina.

Termín lanolin pochází z latinského lana pro vlnu a oleum pro olej, ale chemický se jedná spíše o vosk než olej. Je to sekret z mazových žláz ovcí, který se ukládá na vlákna vlny jako přírodní způsob ochrany rouna před nepříznivými vlivy počasí. Je to organický ester, a jako takový je podobný mazu, který vytváří naše pokožka. To je důvod proč je tak výhodný při aplikaci na kůži.

Ubližuje se zvířatům při výrobě lanolinu? 

Při získávání lanolinu se ovcím nijak neubližuje. Jak již bylo psáno výše, je to vedlejší produkt praní vlny poté co je ostříhaná z ovcí. Na rozdíl od ovcí chovaných na maso se ovce, které produkují velké množství lanolinu po ostříhání vrátí na pastvu, aby jim znovu narostlo rouno, které bude opět ostříhané, aby se získal lanolin.

Můj lanolin expiroval, mohu ho používat dál?

Pokud vaše tubička expirovala, nedoporučujeme vám ji používat při kojení. Pokud jste ji použili dříve, než jste si všimli, že expirovala, nebojte se, je to v pořádku. Protože Lansinoh lanolin je vysoce pročištěn a bakteriostatický (inhibuje růst bakterií). Pokud byla vaše tubička otevřená a expirovala, nedoporučujeme vám používat ji, raději si zakupte novou tubu.

Kde na tubě je datum expiracie?

Datum expirace se nachází na konci tubičky, na zadní straně, kde je slisovaná. Uvádí "EXP", pak měsíc a pak celý rok.

Máte nějaké klinické důkazy o bezpečnosti a / nebo účinnosti svého lanolinu?

Ukázalo se, že Lansinoh lanolin je klinicky účinný při léčbě pokožky vytvořením vlhkého prostředí pro hojení, které umožňuje kůži udržovat více její přirozenou vlhkost a léčit se zevnitř, což je přírodní vlastní proces.

Máme několik klinických studií, které byly provedeny za použití Lansinoh lanolinu. Pokud máte zájem, rádi vám je zašleme.

Máte vzorky Lansinoh lanolinu?

Každá maminka dostane vzorek Lansinoh HPA lanolinu v Klinik Boxu v porodnici. Pokud jste tuto vzorek v Klinik Boxu nedostali, napište nám, rádi vám ho zašleme.

Můj lanolin je tak tuhý, že ho nemůžu ani vytlačit z tuby ven. Je to normální? Co mám dělat?

Ano, je to normální. Lansinoh lanolin je zcela přírodní materiál, neobsahuje žádné konzervační látky. Jako takový může zatuhnout ve studené vodě a extrémně změknout v teplé vodě. Avšak tyto změny neohrozí jeho účinnost. Pokud je tuhý, můžete ho hníst v ruce, dokud znovu nezměkne, nebo jej umístit do nádoby s horkou vodou.

Zpět nahoru 


Pumpička na bradavky


Aké materiály sú použité na výrobu pumpičky pre vpadnuté bradavky?

Lievikovitý tvar, ktorý dochádza do kontaktu  s prsníkom, je vyrobený z polypropylénu bez BPA a fialová časť v tvare banky je z prírodného kaučuku.

Môžem používať pumpičku na odsávanie mlieka?

Nie, pumpička pre vpadnuté bradavky nie je určená na zachytávanie alebo odsávanie materského mlieka. Odporúčame znehodnotiť všetko mliečko nazbierané vo fialovej banke. Nepokúšajte sa ho používať na kŕmenie vášho dieťaťa.

Zpět nahoru 


Lansinoh jednorazové vložky do podprsenky


Proč jsou vaše vložky tak absorpční? Co je polymer?

Účinnost Lansinoh vložek spočívá v konstrukci produktu a v materiálech použitých při výrobě. Díky unikátnímu procesu využívajícímu teplo a vzduch je papírová drť přeměněna na "načechrané vlákna", které se pak kombinují se superabsorpčním polymerem ve formě prášku. Tato směs se pak vkládá mezi vrstvy papírové tkaniny. Pro dosažení vždy suchého povrchu se přes tkaniny umístí netkaná textilie. Ta nasává mateřské mléko a odvádí ho do jádra vložky, kde ho absorbuje super absorpční polymer, který se změní na gel. Vrstvy tkaniny obklopující polymer zajišťují, že vlhkost zůstává v jádru z papírové drtě a polymeru. Toto působení zaručí, že i pokožka matky i její oblečení zůstávají suché.

Moje dítě rozkouslo vložku a vyšel z ní gel, co mám dělat?

Materiál, který se používá k zachycení mléka je Super Absorpční Polymer (SAP). Je podobný tomu, co je v dětských plenkách v tom, že je to prášek, který se při dodání vlhka změní na gel. Mohu vás ujistit, že SAP je netoxický, ale samozřejmě není určen k požití. Pokud si myslíte, že je možné, že vaše dítě skutečně snědlo část polymeru, doporučila bych vám kontaktovat svého lékaře a / nebo místní toxikologické centrum. Pokud by váš lékař potřeboval od nás informace, budeme rádi, pokud budeme moci jakkoliv pomoci.

Proč balíte každou vložku samostatně? Není to zatěžující pro životní prostředí?

Vložky balíme samostatně, protože to zaručí, že každá vložka je čistá a hygienická, a vy je můžete nosit v kabelce bez následné obavy o jejich čistotě při použití. Pro maminky, kterým záleží, aby se neplýtvalo jednorázovými vložkami a vnějšími obaly doporučujeme pratelné vložky do podprsenky, které jsou vyrobeny z bavlny a jsou opakovaně použitelné.

Když jsem šla krmit své dítě, měla jsem na prsu gel, co to je?

Lansinoh vložky do podprsenky jsou tak savé díky tomu, že obsahují jemný prášek, což je super absorpční polymer (SAP). Když do vložky nateče mléko, prášek se změní na gel, díky čemuž zůstanete suchá. Pokud jste si na prsu všimli gelu, znamená to pravděpodobně, že unikl z vložky buď proto, že byl porušen její okraj, nebo byla roztržena při použití, nebo byla příliš nasycená mlékem. Může se to stát při nadměrném úniku mléka, nebo pokud jste používali vložku mnoho hodin. Jedná z možností je měnit vložky častěji, pokud si myslíte, že to mohlo být příčinou. Protože jsou naše vložky tak savé, nemusíte mít pocit, že vám uniká tolik mléka, ale stává se to někdy.

Jsou recyklovatelné?

Zatímco vložka obsahuje komponenty, které jsou recyklovatelné, neporušená vložka recyklovatelná není. Pracujeme na používání několika recyklovatelných materiálů.

Proč jsou jednorázové vložky do podprsenky tak velké?

Unikátní tvar umožňuje plné krytí pro maximální diskrétnost pod oblečením. Tím, že je širší, umožňuje také větší absorpci, protože je super absorpční polymer rozložený pod celým povrchem vložky.

Jsou v různých velikostech a barvách?

Ne, nejsou. O jaké vložky byste měli zájem? Domníváme se, že zpětná vazba od zákazníků je nejcennější informace, kterou můžeme dostat, a já ráda předám vaše připomínky vývojovému týmu tohoto produktu.

Mohu je mít i během nočního spánku?

Ano. Mnoho maminek po osobní zkušenosti potvrzuje, že vložky značky Lansinoh jsou velmi savé, a proto se jim osvědčily i během noci. Pokud však vložka během noci velmi nasákne, doporučuje se ji vyměnit. 

Jsou vyrobeny z plastu?

Zadní strana vložky je tvořena tkaninou, v níž je tenká vrstva laminátu. Musíme používat tuto tenkou vrstvu laminátu, abychom vlhkost udrželi ve vložce, jinak by unikající mléko mohlo prosáknout skrz vložku.

Zpět nahoru Lansinoh 2v1 Affinity™ dvojitá elektrická odsávačka materského mlieka


Proč je vaše elektrická odsávačka vyráběna z čistého plastu / polykarbonátu, když vaše manuální odsávačka je vyráběna z polypropylenu? Je tato odsávačka nebezpečnější?

Jedním z našich hlavních zájmů v Lansinoh bylo vždy poskytovat nejbezpečnější a nejčistší produkty pro kojící maminky. Poslední dobu se hodně diskutuje o plastech a hlavně o těch, jejichž složky mohou pronikat do tekutin a potravin. Výzkumy potvrdily, že polypropylen neobsahuje takové komponenty. Jelikož v současnosti jsou důkazy ještě nejasné, hledáme možnosti změny plastu, který používáme na naši elektrickou odsávačku, z polykarbonátu na polypropylen. To je druh, který používáme na naše ruční odsávačky a láhve na skladování mléka.

Kolik cyklů může mít Lansinoh elektrická odsávačka?

Lansinoh dvojitá elektrická odsávačka má 30-60 cyklů za minutu.

Jaký je sací rozsah Lansinoh elektrické odsávačky?

Lansinoh dvojitá elektrická odsávačka má rozsah od 13kPA do 30kPa za sekundu.

Mohu odsávat přímo do vašich sáčků? Proč ne?

Bohužel, nemůžete odsávat přímo do našich sáčků na skladování mateřského mléka, protože ty mají dvojitý bezpečnostní uzávěr, a tak se nedají bezpečně připevnit přímo na odsávačku.

Mohu ji používat na baterky?

Ano, naše odsávačka potřebuje 6 AA baterií.

Jaký je význam uzavřeného systému?

Uzavřený systém chrání mléko od potenciálních znečišťujících látek ve vzduchu, eliminuje riziko přetečení mléka do hadiček a motorové jednotky. (Hadičky se nemusí čistit, a tím se do nich nedostává vlhkost, takže nevznikají plísně.)

Je tato odsávačka dostatečně výkonná pro každodenní použití, např.. pro pracující maminku?

Lansinoh elektrická odsávačka je určena pro příležitostné a / nebo každodenní použití. Je dostatečně výkonná pro pracující maminky, nebo maminky, které budou bez svého děťátka v pravidelných intervalech.

Ztratila jsem návod k použití, můžu si stáhnout náhradní?

Ano, prosím klikněte zde pro stáhnutí ve formátu PDF České verze návodu na použití pro Lansinoh Affinity elektrickou odsávačku mateřského mléka.

Zpět nahoru Manuálna odsávačka materského mlieka


Proč je plast zamlžený?

Naše lahve jsou zamlžené, neboť jsou vyrobeny z polypropylenu - bez chemikálií a aditiv, bezpečnějšího plastu pro skladování mateřského mléka.

Mohu vaši manuální odsávačku bezpečně mýt v myčce?

Všechny části manuální odsávačky se dají bezpečně mýt v myčce nádobí. Pokud chcete být zvlášť opatrná, doporučujeme ručně mýt bílý ventil, silikonovou membránu a ComfortSeal vložky, aby se zabránilo jejich ztrátě a prodloužila se jejich životnost.

Mohu sterilizovat části odsávačky ve vroucí vodě?

Ano. Ověřili jsme naši standardní kvalitu po 100 hodinách kontinuálního vření, Lansinoh manuální odsávačka fungovala správně, a nebyly tam žádné deformace na lahvích, či ostatních komponentech.

Musím používat ComfortSeal vložku? Mohu ji použít při elektrické odsávačce?

I když není nutné používat vložky ComfortSeal, byly navrženy tak, aby vám pomohly vytvořit silné a pevné těsnění, které významně napomůže při odsávání mateřského mléka s touto manuální odsávačkou. Pokud zjistíte, že je pro vás pohodlnější použít odsávačku bez vložky, můžete odsávat i tak.

ComfortSeal vložka pasuje na standardní velikost prsního nástavce naší elektrické odsávačky (standardní velikost nástavce je ta, která je dodávána s elektrickou odsávačkou).

Mohu při manuální odsávačce odsávat přímo do sáčků?

Naše sáčky na skladování mateřského mléka mají dvojí bezpečnostní uzávěr, a tak se nedají připevnit přímo na odsávačku.

Jaký je sací rozsah vaší manuální odsávačky?

Lansinoh manuální odsávačka je navržena tak, aby nepřekročila 33kPa.

Testovali jste tuto odsávačku na maminkách před uvedením na trh?

Ano testovali jsme tuto odsávačku s kojícími maminkami. A byla testována, abychom zajistili, že je v souladu s pokyny FDA pro ruční odsávačku.

Ztratila jsem návod k použití, můžu si stáhnout náhradní?

Ano, prosím klikněte zde pro stáhnutí ve formátu PDF České verze návodu na použití pro Manuální odsávačku mateřského mléka.

Zpět nahoru Obecné otázky

Jaké je vaše poslání?

Lansinoh prohlášení:

"Lansinoh se zaměřuje na zvýšení výskytu a trvání kojení tím, že poskytuje kvalitní výrobky, přesné informace a smysluplnou podporu kojícím matkám a jejich rodinám. Lansinoh se vždy hlásil k Mezinárodnímu kodexu marketingu náhrad mateřského mléka (WHO kód) a nikdy nebude nabízet umělou dětskou výživu."

Jakou záruku dává Lansinoh na své výrobky?

Některé z produktů Lansinoh mají nějaký druh záruky. Mnoho Lansinoh produktů jsou věci osobní hygieny a nemohou být vráceny po otevření. Pokud je výrobek vadný, Lansinoh vám určitě vymění nebo opraví pokaženou část. Nemůžeme zaručit úspěch nebo množství produkce mateřského mléka s použitím některého z našich produktů. Pokud nejste spokojeni, budeme to řešit s cílem zjistit, kde je problém, ale nenabízíme náhrady.

Stále nevíte najít odpověď? Nevadí, náš odborník je připraven odpovědět vám přes e-mail, stačí když jednoduše vyplníte formulář níže...

Zpět nahoru 

KONTAKTNÍ FORMULÁŘ

Vaše jméno (povinný údaj):
Váš e-mail (povinný údaj):
Váš telefon:
Text (povinný údaj):
 

Poslední ocenení

 • Award 1
 • Award 2
 • Award 3
 • Award 4
 • Award 5

Latest Testimonials

 • Cítila jsem se neuvěřitelně dobře s Lansinoh Affinity
  Čti více
 • Manuální odsávačka byla rychlá a snadno se používala
  Čti více
 • S Lansinoh odsávačkou jsem se nemusela starat
  Čti více
 • Široko daleko nejlepší vložka do podprsenky na trhu
  Čti více
 • Kdyby nebylo vašeho produktu, skončila bych s kojením
  Čti více
 • Dvojitá odsávačka se opravdu snadno používá
  Čti více
 • Lansinoh vložky do podprsenky jsou tak savé
  Čti více
 • To je čistá mágie
  Čti více
 • Jedna s mích maminek .. by dala 50 liber za jednu z vašich 10 librových tubiček
  Čti více

© Lansinoh Laboratories Inc. All rights reserved.

O Lansinoh | Služby zákazníkom | Tlačové centrum | Medzinárodné kontakty | Mapa stránky